Krzynowłoska podstawówka przekazała oficjalnie wniosek o nadanie szkole imienia św. Jana Pawła II

W Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej zorganizowano „Wieczór wspomnień o św. Janie Pawle II”. Przekazano także wniosek o nadanie szkole imienia.

 

– Młode pokolenie w pięknej formie zaprezentowało najważniejsze wydarzenia z życia naszego wielkiego Polaka – dziś świętego. Widowisko sprawiło, że w tym dniu myśli, serca i pamięć biegły do drogiej nam osoby Ojca Świętego. To międzypokoleniowe spotkanie dało dużo radości i nadziei młodym i starszym uczestnikom. W tę nić porozumienia pięknie wpisały się autorskie wiersze naszych laureatów szkolnego konkursu literackiego „Mój wiersz o św. Janie Pawle II” – wspomina szkoła.

Włodzimierz Rudziński, dyrektor szkoły podsumował działania, jakie zostały podjęte w ramach popularyzacji na terenie szkoły sylwetki św. Jana Pawła II, jako kandydata na patrona szkoły.

 

Dyrektor przy wsparciu Magdaleny Smolińskiej, przewodniczącej Rady Rodziców i Julii Platty, przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego przekazał na ręce Bogdana Stryjewskiego, przewodniczącego Rady Gminy Krzynowłoga Mała wniosek o nadanie imienia szkole.

– Dziękujemy nauczycielom za narrację, która pozwoliła przeżywać prezentowane chwile z życia papieża, a naszym uczniom za wiersze i piękne pieśni poświęcone Janowi Pawłowi II. Bardzo dziękujemy lokalnej społeczności za tak liczną obecność. Niech będzie ona wyrazem solidarności w obronie dobrego imienia papieża Polaka – dziękuje szkoła.

 

 

 j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
11 miesięcy temu

Panie dyrektorze jest Pan wielkim człowiekiem tyle lat chowanym w cieniu poprzedniczki Wszyscy czekamy na dalsze Pana sukcesy przez kolejne lata w roli Pana dyrektora

Marcin
Marcin
11 miesięcy temu

Szkola nie jest od bronienia imienia JP2, ru nie ma czego bronic tylko się wstydzić..Kpiny i naplucie dzieciom w twarz. Placówka oswiatowa, w której uczą się dzieci nadaje szkole imię JP2, który dobro swoich podwladnych stawiał ponad dobro dzieci, nie zrobił nic by powstrzymać pedofili w organizacji, winnych przenosił i nagradzał. Ogromny wstyd nadać imię tak kontrowersyjnej osoby, sluzącej Kosciolowi ktory ma za uszami całą masę okropieństw wobec wielu dzieci na calym świecie. Niedlugo runą te wszystkie pomniki a gdy nadejdą normalne czasy to i szkola wybierze sobie właściwego patrona, postać dobrą dla dzieci i ogólu. Dostęp do wiedzy i… Czytaj więcej »

Ania
Ania
11 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Debil jesteś