Krzynowłoga Mała. Uczniowie zagłębili tajniki fizyki i chemii

Uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krzynowłodze Małej wzięli udział w pokazie przeprowadzonym przez grupę „Zaelektryzowani”. Poznali tajniki fizyki i chemii.

 

We wtorek, 26 marca z Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzynowłodze Małej odbyła się niecodzienna lekcja prowadzona przez grupę „Zaelektryzowani”.

– Chemia i fizyka to nie tylko reguły książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która może przydać się nam w życiu codziennym. Celem pokazu  było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły – informuje szkoła.

W programie pokazu w krzynowłoskiej podstawówce znalazły się nie tylko zabawy z gazami, ale także ciekawe zjawiska z fizyki.

– Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być wesoła, ciekawa i pasjonująca – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments