Krzynowłoga Mała: Biblioteczne odwiedziny

Od momentu przeniesienia siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej do centrum Krzynowłogi Małej znacznie wzrosła frekwencja odwiedzin tej placówki. Widać to choćby po częstotliwości wizyt w bibliotece uczniów tutejszej szkoły podstawowej i gimnazjum.

Podczas niedawnej wizyty drugiej klasy gimnazjum udało się nie tylko porozmawiać o bibliotece i jej roli. Uczniowie, za namową swojej opiekunki ze szkoły, wspólne przeczytali fragmenty „Antygony” Sofoklesa – szkolnej lektury gimnazjalistów. Ochotnicy wcielili się w role Antygony. Kreona, Ismena, Hajmana i Tyrezjasza. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i pokazało, że czytanie lektur to nie tylko obowiązek ucznia, lecz także i przyjemność.

Do biblioteki nie omieszkali zajrzeć również uczniowie klasy IV szkoły podstawowej. Dzieciaki zapoznały się z historią naszej biblioteki, poznały katalog alfabetyczny on-line, księgozbiór podręczny, układ książek w bibliotece oraz zapoznały się z nowymi książkami przeznaczonymi dla tej grupy wiekowej.

Była to także dobra okazja do poznania bliżej samej pracy w bibliotece oraz zasad korzystania z księgozbiorów. Dzieci były pod dużym wrażeniem wyposażenia i wystroju nowej siedziby biblioteki, a szczególnie kącika malucha. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały dyrektor biblioteki Ewie Zdziarskiej, wręczając jej piękną, własnoręcznie wykonaną laurkę. Była także deklamacja przygotowanego na tę okazję wiersza.

 Po tym miłym spotkaniu z ust dzieci deklaracja kolejnych i to bardzo częstych spotkań A zatem do szybkiego zobaczenia!

biblio (1)

biblio (2)

biblio (3)


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments