Kronika Policyjna Przasnysz – od 10 do 17 marca 2019r.

Interwencje KPP Przasnysz w dniach od 10 do 17 marca 2019r.

17.03.2019r.

Godz. 16.55 – w Jednorożcu na ul. Długiej patrol policji zatrzymał 42-letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował volkswagenem.

16.03.2019r.

Godz. 19.00  – w Przasnyszu na ul. Makowskiej  nn sprawca dokonał kradzieży telefonu komórkowego marki LG o wartości około 400 złotych oraz  pieniędzy w kwocie 600 złotych.

15.03.2019r.

Godz. 08.40 – w Rembielinie gm. Przasnysz policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Przasnyszu zatrzymali 48-letnią mieszkankę Chorzel, która posiadała i sprzedawała wyroby tytoniowe oraz alkoholowe bez polskich znaków akcyzy. W samochodzie  którym poruszała się 48-latka,  policjanci ujawnili 3860 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. A podczas  przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanej w Chorzelach, policjanci ujawnili  jeszcze 27 740 sztuk papierosów, 12 kg suszu tytoniowego, około 160 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz aparaturę służącą do produkcji nielegalnego alkoholu. Uszczerbek Skarbu Państwa w wyniku nielegalnego działania zatrzymanej wyceniono wstępnie na kwotę  około 60  tys. złotych.

Godz. 09.00 – w Przasnyszu na ul. Mostowej,  kierujący samochodem marki Ford wykonując manewr skrętu w prawą, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem w wyniku czego uderzył w słup linii energetycznej po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Godz. 13.00 – w Przasnyszu na ul. Nowowarszawskiej w mieszkaniu 34-latka policjanci ujawnili niedozwolone substancję w postaci marihuany i haszyszu. 34-latek został zatrzymany do wyjaśnienia.

Godz. 16.00 – w Mchowie gm. Przasnysz policjanci zatrzymali poszukiwanego 34-latka mieszkańca pow. przasnyskiego, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

14.03.2019r.

Godz. 11.50 – w Przasnyszu na Miłej policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca Przasnysza, który mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie kierował samochodem osobowym marki Peugeot Boxer.

Godz. 14.10 – mieszkaniec Przasnysza zgłosił, że rano jego 69-letnia żona wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania i  nie nawiązała żadnego kontaktu. W związku z powyższym przasnyscy policjanci w trybie alarmowym, zostali przydzieleni do poszukiwań za  zaginioną osobą. W poszukiwaniach, brało udział 46 policjantów  i  17 strażaków.  Na szczęście już po  40 minutach intensywnych poszukiwań od momentu powiadomienia o zaginięciu, przasnyscy policjanci odnaleźli  zaginioną całą i zdrową w rejonie przasnyskiego szpitala.

13.03.2019r.

Godz. 02.30 – w miejscowości Krzynowłoga Mała policjanci zatrzymali mieszkańca pow. przasnyskiego, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował oplem.

Godz. 10.30 – mieszkaniec pow. przasnyskiego zgłosił, że podczas wykonywanych obowiązków służbowych jako kierowca i ratownik medyczny w Chorzelach na ul. Zarębskiej został znieważony słowami obelżywymi przez znanego mu mieszkańca Chorzel.

Godz. 13.35 – w miejscowości Zakrzewo pow. makowski przasnyscy policjanci na jednej z posesji ujawnili 201000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy co naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 235 tyś. złotych. Ponadto na posesji zatrzymanego 28-latka mieszkańca gm. Karniewo policjanci ujawnili inne przedmioty mogące pochodzić z różnych przestępstw dokonanych na terenie pow. przasnyskiego.

Godz. 17.00 – pracownik sklepu Biedronka zgłosił, że w okresie od 6 do 11 marca br. w Przasnyszu na ul. Leszno nn sprawca dokonał kradzieży wyrobów alkoholowych marki Jack Daniels i Black Bush oraz czekoladek o łącznej wartości blisko 700 złotych.

Godz. 17.40 – w miejscowości Łaz gm. Chorzele policjanci zatrzymali 55 letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który mając ponad 2 promile alkoholu w  organizmie kierował rowerem.

Godz. 21.00 – w w Parciakach gm. Jednorożec 45-letni mieszkaniec Ostrołęki na łuku drogi tuż po tym jak chciał ominąć zwierzę leśne stracił panowanie nad kierowanym samochodem osobowym marki BMW w wyniku czego zjechał do przydrożnego lasu gdzie uderzył w drzewo. Kierujący BMW z obrażeniami ciała został przewieziony do przasnyskiego szpitala. Policjanci będący na miejscu ustalili, że 45-letni kierujący BMW w chwili zdarzenia był trzeźwy jednak z uwagi na cofnięte uprawnienia do kierowania z powodu przekroczenia 24 punktów karnych nie powinien siadać za kierownicę pojazdu.

12.03.2019r.

Godz. 8.00 – w Przasnyszu na ul. Inżynierskiej kierujący samochodem osobowym marki Audi mieszkaniec Przasnysza chcąc uniknąć zderzenia z psem, który wbiegł na jezdnię wprost pod jadący samochód stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu.  Sprawdzenie kierującego w policyjnym systemie wykazało, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Godz. 20.20 – w Chorzelach na ul. Grunwaldzkiej wracający po służbie do domu policjant z komisariatu w Chorzelach ujawnił skradzionego na terenie powiatu szczycieńskiego renaulta. W toku podjętych czynności  policjanci zatrzymali 31-letnią mieszkankę woj. warmińsko-mazurskiego podejrzaną o kradzież renault. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało, że w swoim organizmie posiadała ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że kobieta posłużyła się kartą bankomatową należącą do właścicielki skradzionego pojazdu wypłacając z bankomatu 800 zł.

11.03.2019r.

Godz. 06.10 – w Chorzelach na ul. Zarębskiej policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca pow. ostrołęckiego, który  mając ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie kierował motorowerem.

Godz. 13.20 – mieszkanka pow. ostrołęckiego zgłosiła, że w okresie od 8 do 11 marca br. w miejscowości Helenowo – Nowe gm. Przasnysz nieznany sprawca dokonał kradzieży akumulatora, prostownika oraz 25 litrów oleju napędowego. Pokrzywdzona wartość strat wyceniła na kwotę około 1000 złotych.

Godz. 14.20 – w miejscowości Olszewka gm. Jednorożec kierujący volkswagenem passatem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z volkswagenem turanem. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Godz. 16.40 – w Przasnyszu na ul. Miłej w sklepie Prim został przez obsługę sklepu zatrzymany mieszkaniec Przasnysza, który chwilę wcześniej dokonał kradzieży dwóch szamponów, antyperspirantu oraz żelu pod prysznic o łącznej wartości  50 złotych.


Źródło KPP Przasnysz
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments