Konstanty Radziwiłł: na Mazowszu jest już około miliona uchodźców

Jak informują funkcjonariusze Straży Granicznej od 24 lutego z Ukrainy do Polski wjechało prawie 2,35 mln osób. Jak się okazuje większość uciekinierów trafia na Mazowsze.

 

– Na terenie Mazowsza jest już prawdopodobnie około miliona uciekinierów z objętej wojną Ukrainy – powiedział w poniedziałek na konferencji zorganizowanej na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

 

– Wszystko wskazuje na to, że właśnie Mazowsze jest takim miejscem, do którego znacząca część tych, którzy przekraczają granicę ukraińsko-polską trafia. Dzisiaj dzięki ogromnemu wysiłkowi zarówno administracji rządowej, jednostek samorządu terytorialnego jak i dziesiątek tysięcy rodzin, na terenie Mazowsza jest już prawdopodobnie około miliona uciekinierów z Ukrainy objętej wojną – powiedział wojewoda.

Zaznaczył, że ogromna ich część znajduje miejsce w domach prywatnych. „To zjawisko bez precedensu – to setki tysięcy ludzi, którzy dzięki odruchowi serca mieszkańców Mazowsza, mogą spędzać w domach rodzinnych ten trudny czas”.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bronek
Bronek
8 miesięcy temu

Gdybym mieszkał przy granicy, to bez wahania wybrałbym się na „wojnę”, do Lwowa najchętniej. Dizel po 5,35 zł. rozumiecie? tam jest wojna paliwo o 2 zł tańsze niż w kraju .mlekiem i miodem’ pod parasolem nato, wujaszkiem Bajdenem i tarczą 6.0 , etc…