Koncert pianisty Huberta Rutkowskiego zainaugurował obchody 650-lecia Krasnego [FOTO]

Uroczystości związane z rozpoczęciem obchodów 650. rocznicy powstania Krasnego odbyły się w sobotę, 19 marca. Koncert fortepianowy zagrał światowej sławy artysta, Hubert Rutkowski.

 

Za nami zapowiadana inauguracja uroczystości związanych z 650-leciem Krasnego, która odbyła się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego od mszy świętej w intencji ojczyzny i gminy Krasne.

Udział w uroczystościach wzięli przedstawiciele lokalnych samorządów oraz zaproszeni goście. Krasne zostało odznaczone medalem Pro Masovia.

Po mszy świętej, uczestnicy inauguracji wzięli udział w wykładzie wygłoszonym przez dr hab. Michała Wardzińskiego, który opowiedział o roli, jaką spełnia w społeczności lokalnej tamtejsza świątynia.

Kolejnym punktem był koncert fortepianowy. Wystąpił światowej sławy pianista, Hubert Rutkowski, który pochodzi z Krasnego.

– To tu chodziłem do szkoły i kościoła. Tutaj rozpoczęła się moja przygoda z muzyką. Mój dziadek był organistą, mój wujek był nauczycielem muzyki, a moi rodzice są też bardzo muzykalni. Dodatkowo często grałem w domu, ze słuchu – wspomniał artysta, który postanowił jedną z melodii zadedykować walczącej o wolność Ukrainie.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Julita Mroczek Fotografia.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments