Kolejne pieniądze dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu. 26 tys. złotych na projekt „Świet(l)na Biblioteka!”

W czwartek, 4 marca Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki naboru do programu pod nazwą „Partnerstwo dla książki”. Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu otrzymała 26 tys. złotych

 

Program dotacyjny Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki” jest skierowany do bibliotek publicznych. Z pieniędzy, które zostaną przekazane, można realizować projekty animacyjne i szkoleniowe, które mają na celu poszerzenie zakresu kompetencji i umiejętności bibliotekarzy.

W czwartek, 4 marca zostały ogłoszone wyniki naboru. Wśród beneficjentów grantów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu, która otrzymała 26 tys. złotych na realizację zadania pod nazwą „Świet(l)na Biblioteka!”.

 

– Inspiracją do napisania projektu jest przypadająca w 2022 roku setna rocznica urodzin Stanisława Ostoi – Kotkowskiego, związanego z naszym miastem artysty wizjonera, malarza, rzeźbiarza, scenografa, fotografika, wykorzystującego w swej twórczości najnowsze zdobycze techniki – informuje Małgorzata Sobiesiak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu.

Działania biblioteki zostaną podzielone na cztery bloki tematyczne. Pierwszy z nich to światło, drugi to dźwięk, trzeci to barwy, czwarty zaś kształty. Wydarzenia, jakie zostaną zrealizowane przez beneficjenta będą bezpośrednio związane z blokami tematycznymi.

– Wydarzenia zawarte w bloku światło to warsztaty, konkursy naukowe. Blok wydarzeń dźwięki to zaproszenie na koncerty, które przasnyszanie bardzo lubią. W części barwy znajdziecie państwo spotkania autorskie i warsztaty graficzne, a blok kształty przeznaczyliśmy przede wszystkim na warsztaty plastyczne. Naszymi głównymi partnerami w realizacji projektu będą 2 instytucje kultury, Miejski Dom Kultury i Muzeum Historyczne – dodaje dyrektor.

Projekt zostanie zrealizowany w 2022 roku.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments