Kolejne inwestycje w gminie Przasnysz

Gmina Przasnysz zagospodarowała teren placu wiejskiego w Dobrzankowie i montuje panele fotowoltaiczne na budynkach użyteczności publicznej.

 

Gmina Przasnysz jest w trakcie realizacji wielu inwestycji na swoim terenie. Udało się już zakończyć zadanie  „Zagospodarowanie placu wiejskiego w Dobrzankowie” w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2022” .

– Zakres prac obejmował utwardzenie nawierzchni kostką brukową przy dwóch wiatach na placu wiejskim w Dobrzankowie, który służy integracji społecznej mieszkańców – informuje urząd.

Koszt zagospodarowania placu wiejskiego w Dobrzankowie wyniósł 21 138,70 złotych, z czego 10 tys. to kwota pozyskanego dofinansowania.

 

Trwają także intensywne prace budowlane w ramach zadania inwestycyjnego „Czyste powietrze w Gminie Przasnysz – montaż paneli fotowoltaicznych w obiektach użyteczności publicznej”.

– Zadanie polega na montażu instalacji fotowoltaicznych na 8 budynkach użyteczności publicznej Gminy Przasnysz. Łączna moc wszystkich instalacji wyniesie około 72 kW – dodaje gmina.

Całkowita wartość montażu paneli fotowoltaicznych w gminie Przasnysz to 347 498,87 złotych, z czego dofinansowanie z Programu Rządowego Fundusz „Polski Ład” wyniosło 330 123,93 złotych.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments