Klasztor Mniszek Klarysek Kapucynek w Przasnyszu z certyfikatem ,,Cenny Zabytek Mazowsza”

W malowniczej scenerii, na dziedzińcu przed Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce, 26 sierpnia odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów ,,Cenny Zabytek Mazowsza”. Certyfikaty w imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego wręczały Członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego – Janina Ewa Orzełowska  i Elżbieta Lanc oraz Radny Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

 

Wśród zabytków, które otrzymały certyfikat znalazł się Zespół Klasztorny Mniszek Klarysek Kapucynek w Przasnyszu.

Certyfikaty uzyskały zabytki, które otrzymały dofinansowanie z dotacji budżetu samorządu mazowieckiego w ramach ogłoszonego naboru na remonty i konserwację mazowieckich zabytków. Tegoroczny nabór cieszył się rekordowo dużym zainteresowaniem. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęło aż 198 wniosków.

 

Wniosek Klarysek Kapucynek przeszedł merytoryczną ocenę i uzyskał dofinansowanie. Koordynatorem prac nad wnioskiem był starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski, który angażował się na każdym etapie jego opracowywania. Efektem było podpisanie umowy przez Siostrę Darię (Elżbietę Kucińską) Przełożoną Klasztoru Mniszek Klarysek Kapucynek w dniu 11 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie na dotację w kwocie 90 tys. zł finansowaną ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

 

 

Źródło J. Włodarczyk
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
29 dni temu

A ten się pcha, dobrze, że nic nie mówi bo byłby ubaw ha ha

Róża
Róża
29 dni temu

patrząc na pierwsze zdjęcie to są aż trzy zabytki