Kierowcy nie zdejmują nogi z gazu. Pracowity tydzień Mazowieckiej Grupy SPEED

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED.

 

– W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1182 wykroczenia, a 962 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 17 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 1040 mandatów karnych i skierowali 18 wnioski do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 19 praw jazdy oraz 35 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 5 pijanych kierowców – informuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

 

– Każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotka policjantów z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest walka z piratami drogowymi, poniesie surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie naraża siebie i innych użytkowników dróg – czytamy w opublikowanym komunikacie.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krzysiek
krzysiek
8 miesięcy temu

wstyd pracować w drogówce i karać biednych ludzi, którzy jak każdy z nas spieszą się nie z przyczyn własnych a z narzuconych przez życie zasad pracy itd…