KGW w Czernicach Borowych podsumowało projekt „W trosce o życie swoje i innych”

Koło Gospodyń Wiejskich w Czernicach Borowych podsumowało projekt “W trosce o życie swoje i innych”, który został zrealizowany dzięki partnerstwu z Fundacją PZU.

 

Udział w projekcie wzięło 30 osób. Do jego realizacji zaproszono sześć Kół Gospodyń Wiejskich.

– Projekt miał na celu poszerzenie wiadomości oraz nabycie wiedzy praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Szkolenie w tym zakresie przeprowadził TARBONUS Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego z Warszawy. Wykwalifikowany ratownik, Konrad Nawalski na fantomach uczył uczestniczki spotkania udzielania pierwszej pomocy osobom dorosłym oraz dzieciom. Szkolenie zostało przeprowadzone w dwóch grupach po 15 osób – poinformowała Marianna Sobieraj.

 

W trakcie projektu jego uczestnicy uzyskali informacje na temat chorób cywilizacyjnych. Szkolenie w tym zakresie prowadziła Dorota Kawiecka, nauczyciel w Policealnej Szkole Medycznej w Przasnyszu

– Zabiegane i zapracowane kobiety nie zawsze mają czas sięgnąć do literatury fachowej a chodziło o to żeby wiedzieć co powoduje powstawanie tych chorób, jak można zmienić swój styl życia aby uniknąć zachorowania. Bezcenne były informacje jak zmienić dietę, jak bardzo ważny jest ruch na świeżym powietrzu niezależnie od wieku – dodaje.

Na zajęciach uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób mogą zmierzyć sobie poziom cukru i czy ich organizm jest zagrożony cukrzycą.

Wszystkie informacje jakie uzyskali podczas spotkań są bardzo przydatne w życiu codziennym.

– Projekt był potrzebny i pożyteczny. Zagrożenie nieszczęśliwymi wypadkami istnieje nie tylko na drogach, ale również w gospodarstwach rolnych czy w domu. Posiadając wiedzę jak pomóc drugiej osobie w przypadku zagrożenia życia można uratować niejednego człowieka – podsumowała Marianna Sobieraj.

 

 

j.b.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments