Jerusalema Challenge w Przasnyszu – mieszkańcy podejmują taneczne wyzwanie

Trwają przygotowania do wyzwania tanecznego jakim jest Jerusalema Dance Challenge. Mieszkańcy ćwiczą układ, który wykonają na przasnyskim rynku 1 czerwca.

 

Grupy dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów przygotowuje Małgorzata Bandurska. Organizatorami wyzwania jest Miasto Przasnysz i 2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu.

– Chcemy rzucić wyzwanie taneczne naszym mieszkańcom. W projekt zaangażowali się zarówno młodzi mieszkańcy, zarówno ci w średnim wieku, jak i seniorzy. To kolejna inicjatywa integrująca naszych mieszkańców – mówi nam burmistrz Przasnysza, Łukasz Chrostowski, który sam weźmie udział w wyzwaniu.

– Układ jest naprawdę prosty. Pani Małgorzata Bandurska jest świetnym instruktorem i potrafi zrobić „tancerza” absolutnie z każdego – zapewnia.

 

Jerusalema Dance Challenge to akcja, która jest szczególnie popularna w mediach społecznościowych. Ludzie na całym świecie podejmują taneczne wzywanie do utworu „Jerusalema” K. Moagi (bliżej znanego jako Master KG), południowoafrykańskiego muzyka i producenta muzycznego. Wszystko zaczęło się na początku 2020 roku, kiedy angolska grupa taneczna Phenomenos do Semba dodała własną choreografię do południowoafrykańskiego przeboju z 2019 roku.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments