Jasiek Mela odwiedził Miejską Bibliotekę Publiczną w Przasnyszu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu we wtorek, 18 października zaprosiła mieszkańców powiatu przasnyskiego do uczestnictwa w spotkaniu autorskim z Jaśkiem Melą.

 

Jasiek Mela to znany podróżnik, społecznik, bohater filmu, a także mówca motywacyjny. Jest szefem Fundacji „Poza Horyzonty”, która zajmuje się pomocą osobom po amputacjach.

Gość uświadomił wszystkim obecnym, że żaden człowiek nie jest idealny, a niepełnosprawność nie musi powodować wykluczenia społecznego oraz rezygnacji z aktywności fizycznej. Wystarczy odwaga i ciekawość świata, aby móc realizować swoje pasje.

– Spotkanie pełne było anegdot, zdjęć z wypraw i podróży ale także wielu życiowych przemyśleń, które skłaniały do głębszych refleksji. Jasiek otwarcie opowiadał nie tylko o swoich sukcesach ale też dzielił się z nami swoimi rozterkami, słabościami. Podkreślał, że bardzo ważna jest umiejętność radzenia sobie z niepowodzeniami. Warto się podnieść po raz kolejny i sięgać po to na czym nam bardzo zależy. Dla Jaśka, nie istnieją horyzonty. Idzie tam, dokąd chce i sięga po to, o czym zamarzy. Bo spełnianie marzeń to jego specjalność – relacjonuje biblioteka.

 

Podczas wtorkowego spotkania jego uczestnicy mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z Jaśkiem Melą i podzielenia się swoimi osobistymi doświadczeniami.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przasnyszanka
przasnyszanka
1 miesiąc temu

jestem pod ogromnym wrażeniem pracy Pani Dyrektor i jej zespołu…to co tam się dzieje ,to pełen profesjonalizm ,miła I życzliwa atmosfera i ludzie z pasją, którzy chcą dla mieszkańców wiele zrobić i pokazać…