Jakub Matuszewski w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego

Uczeń klasy III g, Jakub Matuszewski awansował do półfinału Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”.

 

Konkurs organizowany jest przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie i cieszy się patronatem Kuratoriów Oświaty w Warszawie, Łodzi, Białymstoku, Lublinie i Kielcach. Dodatkową opiekę nad przebiegiem konkursu sprawuję wyższe uczelnie: Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

– Kuba pomyślnie przeszedł przez pierwsze „sito”, ale nie mogło być inaczej, gdyż wykazał się szeroką znajomością atrakcji geologicznych i środowiskowych Islandii oraz Australii, czym zaskarbił sobie uznanie szanownego jury. Teraz czas na dalsze zmagania i walkę o finałowe zawody – przekazuje Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu.

– Dodajmy, że w najbliższych miesiącach Kuba podejmie kolejne wyzwanie, jakim będzie udział w Olimpiadzie Geograficznej – czytamy.

Opiekunem ucznia jest Marek Rozicki – nauczyciel geografii.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments