Jakub Bońkowski i Krystian Klarowski Mistrzami Europy

Zawodnik LKS Grom Przasnysz, Jakub Bońkowski został Mistrzem Europy w kat. wagowej 67,5 kg startując w European Championship Powerlifting Juniorów 18 – 20 lat. W kategorii Open (bez podziału na wagi) Kuba wywalczył 4. miejsce. Krystian Klarowski najwyższe trofeum zdobył w wyciskaniu sztangi leżąc.

W ostatni dzień mistrzostw Kuba wystartował w European Championship Deadlift (martwy ciąg), gdzie także zdobył tytuł Mistrza Europy i pierwsze miejsce w kategorii Open.

– Podczas Mistrzostw Jakub atakował własny rekord świata w martwmy ciągu (243kg) zwiększając ciężar na 244kg, lecz próba nie powiodła się. Zawodnik podniósł ten ciężar, ale popełnił błąd techniczny i sędziowie nie zaliczyli mu tej próby – mówi nam trener Cezary Pykała.

Świetnie zaprezentował się również Krystian Klarowski, który wywalczył tytuł Mistrza Europy w wyciskaniu sztangi leżąc juniorów 18 – 19 lat w kategorii wagowej do 100 kg. Krystian poprawił swój rekord życiowy.

Podziękowania: dla Burmistrza Miasta Przasnysz Łukasza Chrostowskiego , Zastępcy Burmistrza Przasnysza Łukasza Machałowskiego, Starosty Powiatu Przasnyskiego Pawła Mostowego, Dowódcy 2 Ośrodka Radioelektronicznego płk. dypl. Bogusława Postka, Burmistrz Gminy i Miasta Chorzele Beaty Szczepankowskiej , Wójta Gminy Czernice Borowe Wojciecha Brzezińskiego, Prezesa Banku Spółdzielczego w Przasnyszu Mariusza Kroszkiewicza oraz dla całej rady nadzorczej banku.