Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 23 do 29 czerwca 2014 r.

24.06.2014 r. godz. 0636

            Pożar bel z sianem w Golanach gmina Przasnysz. W chwili dojazdu straży pożarnej, pożarem objęta była cała sterta siana składowanego w belach. Ogień stwarzał zagrożenie dla sterty słomy znajdującej się w pobliżu. Zamiarem kierującego działaniem ratowniczo-gaśniczym było niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednią stertę i ugaszenie pożaru. Zamiar taktyczny został osiągnięty.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległo około 100 bel siana.

24.06.2014 r. godz. 2012

            Pożar poszycia w lesie i drzew w Chorzelach. Zagrożony duży kompleks leśny. W chwili przyjazdu straży pożarnej pożarem objęte było poszycie w lesie, drzewo i krzew. Dwa ogniska pożaru oddalone były od siebie około 10 m. Strażacy ugasili pożar.

25.06.2014 r. godz. 2123

            Pożar stodoły w Rzodkiewnicy gmina Chorzele. W chwili dojazdu straży pożarnej pożarem objęta była cała stodoła drewniana, która stwarzała zagrożenie dla kompleksu leśnego. Zamiarem kierującego działaniem ratowniczo-gaśniczym było niepuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia na las i ugaszenie pożaru. Pożar ugaszono, natomiast las obroniono. W czasie działań prowadzono niezbędne prace rozbiórkowe elementów konstrukcji obiektu, które stwarzały zagrożenie dla ratowników.

W wyniku pożaru spaleniu uległa drewniana stodoła z sianem, sieczkarnia, silnik elektryczny.

26.06.2014 r. godz. 1445

            Pożar poszycia w lesie i drzew w Chorzelach. Zagrożony duży kompleks leśny. W chwili przyjazdu straży pożarnej pożarem objęte było poszycie w lesie, drzewo i krzew. Strażacy ugasili pożar. Pożar powstał w tym samym miejscu jak w dniu 24 czerwca 2014 r.

26.06.2014 r. godz. 1648

            Pożar Fiata Seicento w Przasnyszu przy ul. Mazowieckiej. W chwili przybycia straży pożarnej pożarem objęta była komora silnika. Kierowca pojazdu znajdował się na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ugasili pożar, odłączyli zasilanie gazowe, usnęli pozostałości popożarowe z jezdni.

W wyniku pożaru spaleniu uległa komora silnikowa z wyposażeniem, prawy przedni błotnik, maska, przedni zderzak, światła.

27.06.2014 r. godz. 1055

            Pożar budynku gospodarczego w Grabowie Zawadach gmina Krzynowłoga Mała. Przybyła straż pożarna ugasiła pożar.

W wyniku pożaru spaleniu uległ budynek gospodarczy, 4 opony ciągnikowe, około 5 m3 drewna opałowego, część więźby dachowej drugiego budynku.


27.06.2014 r. godz. 1223

            Zderzenie samochodu osobowego z autobusem w Zarębach gmina Chorzele. Jedna osoba poszkodowana. W chwili przybycia straży pożarnej zespół ratownictwa medycznego opatrywał poszkodowanego, który znajdował się na tylnym siedzeniu samochodu osobowego, natomiast kierowca oddalił się w nieznanym kierunku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeszukali najbliższą okolicę (kierowcy nie odnaleźli), odłączyli zasilanie elektryczne, usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ w autobusie tylny zderzak, lewy tylny błotnik i lampa, natomiast w Audi cały przód wraz z silnikiem.

28.06.2014 r. godz. 0003

            Poszukiwania zaginionego mieszkańca Łaniąt (lat 43) z gminy Krzynowłoga Mała. Mężczyzna wyszedł z domu w godzinach popołudniowych i nie powrócił. Poszukiwania rozpoczęto od miejsca zamieszkania i pobliskiej okolicy w promieniu około 3 km, następnie na terenie młodnika. Poszukiwania nie przyniosły pozytywnego rezultatu i z uwagi na porę nocną oraz trudne warunki terenowe (gęste zalesienie, bagna i trzęsawiska) przerwano poszukiwania.

            W minionym tygodniu strażacy 8 raz usuwali powalone konary i drzewa, 6 razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, 2 razy gasili pożary opon.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments