Ile szczepień i ile NOP w powiecie przasnyskim? Mamy najnowsze dane!

W Polsce do 22 marca wykonano 5 025 182 szczepień przeciw COVID-19. Drugą dawkę przyjęło 1 783 420 osób. Odnotowano blisko 6 tys. niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego ponad 4 tysiące miało łagodny charakter. Ile osób zaszczepiono w powiecie przasnyskim i okolicach? Jakie niepożądane odczyny poszczepienne odnotowano w naszym regionie?

 

W powiecie przasnyskim wykonano dotychczas 6 604 szczepień, z czego drugą dawką zaszczepiono 2 449 osób. Resort zdrowia otrzymał dotąd informacje o jednym niepożądanym odczynie poszczepiennym w naszym powiecie. Zaraportowano go 3 marca 2021.

W opisie NOP z powiatu przasnyskiego czytamy, że u kobiety wystąpiły zawroty głowy bez utraty przytomności. Pacjentka została skierowana na SOR celem dalszej obserwacji, ale jeszcze tego samego dnia została wypisana do domu. „Objawy ustąpiły, czuje się dobrze” – czytamy w opisie NOP.

W powiecie ciechanowskim zaszczepiono dotąd 14 291 osób i zgłoszono sześć niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego jeden zgon. Większość odnotowanych NOP-ów było łagodnych i polegało na zaczerwienieniu i krótkotrwałej bolesności w miejscu wkłucia.

Najnowszy NOP w raporcie z powiatu naszych sąsiadów wpisano z datą 18 marca 2021 r. U mężczyzny z powiatu ciechanowskiego stwierdzono zakrzepicę żylną prawego podudzia, objawiającą się obrzękiem podudzia i bolesnością kończyny.

Jak już informowaliśmy na naszym portalu, kilka tygodni temu po szczepieniu pacjenta z pow. ciechanowskiego odnotowano śmierć: „Nagła duszność, saturacja 82%, tętno -120, potem utrata przytomności, zatrzymanie krążenia, resuscytacja i zgon” – NOP o takim opisie zaraportowano z datą 27 stycznia.

 

W powiecie makowskim wykonano 5905 szczepień, z czego drugą dawką zaszczepiono 2086 osób. U naszych południowych sąsiadów stwierdzono 8 odczynów poszczepiennych, z czego tylko jeden odrobinę poważniejszy. Odnotowano go u zaszczepionego w styczniu mężczyzny, u którego wystąpiła gorączka 40,5 ℃ i drgawki gorączkowe, ale pacjent nie był hospitalizowany.

 

W powiecie mławskim odnotowano 8 365 szczepień i 1 NOP, polegający na obrzęku Quinckego, drętwieniu warg i zawrotach głowy. Kobieta nie wymagała hospitalizacji.

 

 

W powiecie ostrołęckim zaszczepiono 7248 osób i odnotowano 2 łagodne odczyny poszczepienne polegające na zaczerwienieniu i krótkotrwałej bolesności w miejscu wkłucia.

 

Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej według stanu na dzień 22 marca 2021 r. zgłoszono 5099 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 4369 miało charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

W raporcie NOP  odnotowano dotychczas 40 zgonów.

 

M. Jabłońska


 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
3 lat temu

A ile nie zgłoszono?
A ile osób umarło A przed tym zostali zaszczepieni ? Kto to sprawdza ? Nikt.

Waclaw
Waclaw
3 lat temu

Proszone są kontrole w kościele kapucynek. Tam wala ludzie bez opamiętania zaraża bije rekordy nie ma upomnienia ani kontroli. Gdzie interwencja proboszcza?

Tomek
Tomek
3 lat temu
Reply to  Waclaw

Waclaw, szpicel dla dobra i bezpieczeństwa obywateli 😀

Mati
Mati
3 lat temu
Reply to  Waclaw

U Mateczek pustki są. Majty sobie skontroluj donosicielu!