III edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza rozstrzygnięta. Wśród zwycięskich projektów dwa z powiatu przasnyskiego

Ponad 60 tys. głosów oddanych przez mieszkańców województwa mazowieckiego w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zdecydowało o wyborze 67 projektów. Na ich realizację samorząd Mazowsza przeznaczy 25 mln zł. Wśród zakwalifikowanych do realizacji projektów są dwa z powiatu przasnyskiego.

 

60 128 głosów zostało oddanych w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Najaktywniejsze po raz kolejny okazały się kobiety, do których należy 60 proc. głosów. Jak podkreśliła podczas gali członkini zarządu województwa Elżbieta Lanc, rosnąca z każdą edycją liczba oddanych głosów i duża liczba, dobrze przygotowanych projektów pokazują, że Budżet Obywatelski Mazowsza cieszy się coraz większym zaufaniem Mazowszan.

 

– Pomysły zgłaszane do budżetu obywatelskiego doskonale pokazują nam, jakie są potrzeby mieszkańców naszego regionu. W tym roku, podobnie jak w poprzednich, dużą liczbę głosów zyskały projekty zdrowotne – inwestycje w mazowieckich szpitalach i zakupy nowych ambulansów. Mamy również inwestycje infrastrukturalne – budowy ścieżek rowerowych i chodników. Jednak duża liczba wybranych przez Mazowszan projektów dotyczy sfery kulturalnej. Są to festiwale, warsztaty, pikniki. Co istotne wiele z nich ma za zadanie przybliżyć mieszkańcom lokalne tradycje i zwyczaje.

 

Dzięki głosom Mazowszan do realizacji zostały zakwalifikowane także dwa projekty z powiatu przasnyskiego:

  • Festiwal ludowy Biesiada z Mazowszem – 309 głosów mieszkańców – 200 tys. zł.
  • SPA – Strefa Pasji i Aktywności – 212 głosów mieszkańców – 147,7 tys. zł.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments