I liga brydża sportowego. Ostatnia faza eliminacyjna. MKS HONESTA Przasnysz: przepadła szansa na ekstraklasę.

4-05.01.2014r. po raz trzeci brydżyści drużyny MKS „HONESTA” Przasnysz udali się do Starachowic, gdzie odbywał się ostatni etap eliminacyjny Round Robin, I ligi brydża sportowego.

Sobotni poranek rozpoczęliśmy pojedynkiem z WINCOR NIXDORF CRACOVIA Kraków. W pierwszym segmencie przeciwnicy mieli 13 punktów przewagi – 20-33, ale w drugim nie daliśmy im szans (dosłownie!) – 42-0. Mecz ten zakończył się naszą wygraną – 62-33. Kolejnymi rywalami byli zawodnicy z innej krakowskiej drużyny CRACOVII Kraków. Tu z kolei odwrotna sytuacja: pierwszy segment wygrany 36-27, drugi przegrany 23-35. W efekcie czego w tym pojedynku musieliśmy pogodzić się z porażką 59-62. Zbyt mocna okazała się również prowadząca w tabeli drużyna KONSTANTA Bielsko Biała. W pierwszym segmencie przegraliśmy 21-80. Drugi wygrany 56-6, ale nie zdołaliśmy odrobić strat i był to dla nas tego dnia drugi mecz przegrany, 77-86. Sobotę kończymy na 5 miejscu w tabeli. Przypomnijmy, że warunkiem ubiegania się o wejście do ekstraklasy jest utrzymanie się w pierwszej szóstce. W sobotę jest jeszcze nadzieja, która nazajutrz zadrżała w posadach.

W rozgrywce ze SKOBUDEM Tarnobrzeg reprezentanci Przasnysza najpierw przegrali pierwsze starcie 29 – 58, drugie zremisowali, 33-33, ostateczny wynik 62-91. W ostatniej tego dnia walce nie było niestety lepiej, gdyż mocno dał się nam we znaki PETROACTIV PIAST Skawina. Po pierwszej części meczu mieliśmy niewielką przewagę, 29-23, podczas drugiej upadły wszelkie nadzieje – 4-52 (!), mecz: 33-75. Ostatecznie lądujemy na 9 miejscu i niestety już bez szans na wejście do ekstraklasy. Teraz pozostaje nam walka o utrzymanie się w pierwszej lidze. Jeżeli to się uda – możemy próbować ubiegać się o awans w przyszłym roku.

Cóż, teraz nie wyszło, widać to jeszcze nie było nam pisane, jeszcze nie jesteśmy na to gotowi. Ale nie wszystko stracone. I na koniec parę słów wsparcia dla naszej drużyny: niech ten czas, kiedy będziecie walczyć o utrzymanie pierwszej ligi będzie czasem doświadczeń i doskonalenia umiejętności. Honesto! Będzie dobrze!:)


Julita Surmacz

MKS Honesta


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments