Harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu świętowali Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego harcerze na całym świecie obchodzili Dzień Myśli Braterskiej. W święto przyjaźni, przywdziali swoje mundury i pokazali, jak wielu jest ich, na wszystkich kontynentach.

 

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia ludziom, że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. Zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu włączyli się w tradycję świętowania i zorganizowali kiermasz ciast, ciasteczek i innych słodkości.

– Składamy podziękowania rodzicom zuchów i harcerzy (jednocześnie uczniów naszej szkoły) należących do drużyn: 6. WDH „Młode Orły” i 7. WDH „Watra”.  To dzięki Państwa zaangażowaniu było dziś pysznie, pięknie, kolorowo i różnorodnie. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się w naszą akcję oraz Paniom: Sylwii Cieślak – Tańskiej, Joannie Cołosińskiej, Zuzannie Grzeszczuk, Alicji Kwiatek, Agnieszce Piłkowskiej i Justynie Sitkowskiej za okazaną życzliwość i opiekę nad zuchami i harcerzami w trakcie trwania kiermaszu – informuje szkoła.

Harcerstwo kształtuje postawy i charaktery. Uczy dzieci i młodzież wartości, takich jak: braterstwo, przyjaźń, patriotyzm, praca, wiara, sprawiedliwość, wolność i pokój.

 

 

A.M.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments