Hackathon „Dla młodych i z młodymi” – zespół przasnyskiej biblioteki chce stworzyć podcastowy kanał

W dniach 12 i 13 kwietnia w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1 odbyła się już druga z kolei edycja hackathonu pt. „Dla młodych i z młodymi”. Organizatorem wydarzenia były: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego; Fundacja Edukacja dla Demokracji oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI). W przedsięwzięciu uczestniczył również zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu.

 

– Motywem przewodnim wydarzenia było zaangażowanie młodych ludzi w działania społeczne, czyli: wsparcie w działalność na rzecz społeczności lokalnej, inicjatywy społeczne z wolontariatem, cyfrowe narzędzia, budowanie świadomości na temat możliwości aktywizmu lokalnego, partycypacja młodych w życiu lokalnej społeczności oraz działania włączające na rzecz integracji młodzieży ukraińskiej w lokalnej społeczności – informuje MBP Przasnysz.

W rezultacie intensywnych, dwudniowych warsztatów powstały ciekawe, autorskie projekty uczestniczących w hackathonie dziesięciu zespołów, przybyłych z różnych stron całego kraju.

– Nasza Biblioteka również miała możliwość aktywnego i twórczego uczestniczenia w tym przedsięwzięciu; po pomyślnym przejściu wstępnego etapu wyłaniającego uczestników. Nasz zespół tworzyli: Edita Tatevik Kaputyan, Marta Pielech oraz Tomasz Gajewski. Po wielu konsultacjach z ekspertami oraz rozmowach z uczestnikami postanowiliśmy stworzyć kanał podcastowy, który będzie prowadzony przez młode osoby. Podczas nagrań będą rozmawiać o ważnych dla siebie kwestiach dotyczących ich pasji i zainteresowań, ale też problemów i trudnych sytuacji – czytamy.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czarnobialy
Czarnobialy
1 miesiąc temu

Gratulacje, oby pozostałe instytucje kultury brały przykład z biblioteki