Gospodynie z Lipy pożegnały karnawał

Gospodynie z Lipy (gmina Jednorożec) hucznie pożegnały karnawał. Działające na terenie miejscowości Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowały ostatkowe wydarzenia. Były pączki i przebierańcy.

 

W Lipie (gmina Jednorożec) działają aż dwa Koła Gospodyń Wiejskich. Oba postanowiły dochować tradycji i zakończyć karnawał z przytupem.

Koło Gospodyń Wiejskich Lipa najpierw świętowało Tłusty Czwartek. Na stołach pojawiły się pączki i słodkie babeczki. Organizacja nie zapomniała także o radosnej zabawie w ostatkową sobotę.

Koło Gospodyń Wiejskich w Lipie” Lipianki” z kolei, w ostatnią niedzielę karnawału, 19 lutego wzięło udział w zapustnej zabawie. Członkinie KGW w tradycyjnych przebraniach odwiedzały domy sąsiadów.

– Mieszkańcy byli mile zaskoczeni naszą wizytą, przyjęli nas serdecznie i gościnnie. Dziękujemy za moc wrażeń i radości. Do zobaczenia za rok – podsumowały Lipianki.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanka
Mieszkanka
27 dni temu

Należy sprostować artykuł,ze w Lipie jest tylko jedno Koło Gospodyń Wiejskich, drugie to Stowarzyszenie

Kasia
Kasia
27 dni temu
Reply to  Mieszkanka

Kazde zarejestrowane Koło Gospodyń Wiejskich dziala na zasadach stowarzyszenia.

Mieszkanka
Mieszkanka
27 dni temu

Ale Stowarzyszenie nie ma wszystkich uprawnień Kola Gospodyń Wiejskich

Obserwator
Obserwator
27 dni temu
Reply to  Mieszkanka

Ale oba działają w oparciu o ustawę wolontariatu i służą społeczeństwu. Jedno nazywa się Stowarzyszenie KGW w Lipie, a drugie KGW w Lipie. A może literówka jeszcze jest w artykule? Czepialski zawsze się czepnie. Ważne, że obie organizacje są aktywne, tylko pozazdrościć ?