Gospodynie z Lipy pożegnały karnawał

Gospodynie z Lipy (gmina Jednorożec) hucznie pożegnały karnawał. Działające na terenie miejscowości Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowały ostatkowe wydarzenia. Były pączki i przebierańcy.

 

W Lipie (gmina Jednorożec) działają aż dwa Koła Gospodyń Wiejskich. Oba postanowiły dochować tradycji i zakończyć karnawał z przytupem.

Koło Gospodyń Wiejskich Lipa najpierw świętowało Tłusty Czwartek. Na stołach pojawiły się pączki i słodkie babeczki. Organizacja nie zapomniała także o radosnej zabawie w ostatkową sobotę.

Koło Gospodyń Wiejskich w Lipie” Lipianki” z kolei, w ostatnią niedzielę karnawału, 19 lutego wzięło udział w zapustnej zabawie. Członkinie KGW w tradycyjnych przebraniach odwiedzały domy sąsiadów.

– Mieszkańcy byli mile zaskoczeni naszą wizytą, przyjęli nas serdecznie i gościnnie. Dziękujemy za moc wrażeń i radości. Do zobaczenia za rok – podsumowały Lipianki.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu

Należy sprostować artykuł,ze w Lipie jest tylko jedno Koło Gospodyń Wiejskich, drugie to Stowarzyszenie

Kasia
Kasia
1 rok temu
Reply to  Mieszkanka

Kazde zarejestrowane Koło Gospodyń Wiejskich dziala na zasadach stowarzyszenia.

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu

Ale Stowarzyszenie nie ma wszystkich uprawnień Kola Gospodyń Wiejskich

Obserwator
Obserwator
1 rok temu
Reply to  Mieszkanka

Ale oba działają w oparciu o ustawę wolontariatu i służą społeczeństwu. Jedno nazywa się Stowarzyszenie KGW w Lipie, a drugie KGW w Lipie. A może literówka jeszcze jest w artykule? Czepialski zawsze się czepnie. Ważne, że obie organizacje są aktywne, tylko pozazdrościć 💪