Gminno-parafialne Święto Plonów w Skierkowiźnie [FOTO]

W sobotę, 4 września w parafii św. Andrzeja Boboli w Sierkowiźnie odbyły się dożynki, czyli znane wszystkim Święto Plonów.

 

Uroczystości rozpoczęły się od błogosławieństwa wieńców i koszy dożynkowych oraz mszą świętą w intencji rolników, której przewodniczył o. pasjonista Przemysław Śliwiński.

Mieszkańcy gminy Krzynowłoga Mała wraz z parafianami ze Skierkowizny zasadzili drzewko, dar od Nadleśnictwa Przasnysz, które zostało poświęcone przez papieża Franciszka. Uroczystość uświetniła muzyka Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krzynowłogi Małej.

Mieszkańcy gminy wraz z księdzem proboszczem Sławomirem Wądołkiem przyłączyli się do akcji Narodowego Czytania. W tym roku był to utwór Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.

 

– Dzieci świetnie się bawiły. Pod opieką animatorów i rodziców skakały na dmuchańcach, grały w ping-ponga, robiły wielkie bańki mydlane. Teren jest ogromny, a więc nie zabrakło miejsca na zabawę i radosne bieganie. Było malowanie twarzy, atrakcje sportowe, wielkie klocki, a dla chętnych możliwość sfotografowania się z radiowozem policyjnym. Nawet dorośli chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia – wspomina parafia św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie.

 

 

j.b.

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
13 dni temu

Dlaczego nigdzie nie było informacji radni nie powiadomili że jest taka uroczystość Czyżby to tylko impreza dla wybranych Jak dożynki gmino parafialne to chyba dla całej gminy A wszyscy dowiadują się po uroczystości

Wojtek
Wojtek
13 dni temu

Jestem mieszkańcem gminy Jednorożec i parafianinem tutejszej parafii jest mi przykro że w artykule nie wspomniało się o mojej gminie która włożyła taki sam wkład w tą uroczystość A drzewko wsadzili mieszkańcy mojej gminy nie Krzynowłoga

karol
karol
13 dni temu

Nie lepiej uzgonić wcześniej i zrobić świętowanie plonu jedno a dobre z wszystkich okolicznych parafi?

Marcin
Marcin
12 dni temu

Też jestem zaskoczony że taka uroczystość odbyła się w naszej gminie a zarazem jest mi przykro że nie było żadnej informacji o tej uroczystości od sołtysów i radnych. GMINO WSTYDŹ SIĘ!!!