Gminno-parafialne Święto Plonów w Skierkowiźnie [FOTO]

W sobotę, 4 września w parafii św. Andrzeja Boboli w Sierkowiźnie odbyły się dożynki, czyli znane wszystkim Święto Plonów.

 

Uroczystości rozpoczęły się od błogosławieństwa wieńców i koszy dożynkowych oraz mszą świętą w intencji rolników, której przewodniczył o. pasjonista Przemysław Śliwiński.

Mieszkańcy gminy Krzynowłoga Mała wraz z parafianami ze Skierkowizny zasadzili drzewko, dar od Nadleśnictwa Przasnysz, które zostało poświęcone przez papieża Franciszka. Uroczystość uświetniła muzyka Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krzynowłogi Małej.

Mieszkańcy gminy wraz z księdzem proboszczem Sławomirem Wądołkiem przyłączyli się do akcji Narodowego Czytania. W tym roku był to utwór Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.

 

– Dzieci świetnie się bawiły. Pod opieką animatorów i rodziców skakały na dmuchańcach, grały w ping-ponga, robiły wielkie bańki mydlane. Teren jest ogromny, a więc nie zabrakło miejsca na zabawę i radosne bieganie. Było malowanie twarzy, atrakcje sportowe, wielkie klocki, a dla chętnych możliwość sfotografowania się z radiowozem policyjnym. Nawet dorośli chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia – wspomina parafia św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
1 rok temu

Dlaczego nigdzie nie było informacji radni nie powiadomili że jest taka uroczystość Czyżby to tylko impreza dla wybranych Jak dożynki gmino parafialne to chyba dla całej gminy A wszyscy dowiadują się po uroczystości

Wojtek
Wojtek
1 rok temu

Jestem mieszkańcem gminy Jednorożec i parafianinem tutejszej parafii jest mi przykro że w artykule nie wspomniało się o mojej gminie która włożyła taki sam wkład w tą uroczystość A drzewko wsadzili mieszkańcy mojej gminy nie Krzynowłoga

karol
karol
1 rok temu

Nie lepiej uzgonić wcześniej i zrobić świętowanie plonu jedno a dobre z wszystkich okolicznych parafi?

Marcin
Marcin
1 rok temu

Też jestem zaskoczony że taka uroczystość odbyła się w naszej gminie a zarazem jest mi przykro że nie było żadnej informacji o tej uroczystości od sołtysów i radnych. GMINO WSTYDŹ SIĘ!!!