Gmina wystawiła na sprzedaż działkę rolną w Smoleniu Trzciance

Gmina Przasnysz poinformowała o wykazie nieruchomości na sprzedaż. Wśród nich jest działka rolna w Smoleniu Trzciance.

 

Wójt gminy Przasnysz, Grażyna Wróblewska poinformowała o wykazie przeznaczonych na sprzedaż nieruchomości, które stanowią własność gminy. Wśród nich jest działka w miejscowości Smoleń Trzcianka o powierzchni 1,2513 ha.

„Działka nr 74 położona jest w zachodniej części wsi Smoleń Trzcianka oddalonej o 8 km od miasta Przasnysza. Działka ma kształt prostokąta, zbliżony do kwadratu. Położona jest po południowej stronie drogi gminnej nr 49 o nawierzchni żwirowej. Po obu stronach wschodniej i zachodniej, w odległości około 150-200 metrów są siedliska rolnicze w zabudowie kolonijnej. Działka w ewidencji gruntów została sklasyfikowana jako użytki: RV- 0,7161 ha, RVI – 0,4733 ha, Lzr RVI – 0,0255 ha, N-0,0364 ha. Stanowi grunt z pagórkiem pośrodku użytkowany rolniczo. W południowej części działki znajduje się wyschnięty stawek wokół porośnięty wierzbami, w ewidencji gruntów określony jako nieużytek. Obok, od zachodu rośnie kępa olszyn. Naokoło sąsiadują grunty rolnicze”.

 

Działka zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest jako teren upraw rolnych. Zostanie sprzedana w drodze nieograniczonego przetargu ustnego. Jej wartość to 103 608,00 zł plus obowiązująca stawka podatku VAT.

30 listopada mija termin złożenia wniosku przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments