Gmina Przasnysz wymienia oświetlenie na solarne

We wrześniu gmina Przasnysz podpisała umowy z wykonawcami na realizację projektu dotyczącego oświetlenia solarnego w kilku miejscowościach, a także montaż obiektów małej architektury i siłowni plenerowej w ramach środków pozyskanych z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2021.

 

Pierwsza z umów dotyczyła projektu o nazwie „Budowa oświetlenia solarnego na terenie Gminy Przasnysz”, który w całości opiewa na kwotę 146 308,50 złotych. W ramach dofinansowanego projektu powstaną punkty świetlne o zasilaniu solarnym lub hybrydowym w Dębinach, Emowie, Helenowie, Starej Krępie, Wygodzie i Zakociu. Na ten cel gmina pozyskała pieniądze w kwocie 50 tys. złotych ze środków Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2021.

 

Zadanie ma zostać zrealizowane do 30 października 2021 roku. Dodatkowo gmina Przasnysz w całości sfinansuje powstanie tego typu oświetlenia solarnego w Dobrzankowie, Wielodrożu oraz w Wyrębie Karwackim. Ta część zadania ma zostać zrealizowana do 15 listopada.

Kolejny projekt, który jest realizowany w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021” to  „Montaż obiektów małej architektury w Emowie” i „Budowa siłowni plenerowej w Sierakowie”. Planowany termin zakończenia prac to 22 października 2021 roku. Koszt obu inwestycji opiewa na kwotę 52 129,65 zł, zaś wartość dofinansowania wynosi 20 tys. złotych.

 

j.b.

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dixy
Dixy
4 dni temu

Marszałek Struzik ma przeprosić na Twiterze Jarosława Kaczyńskiego za porównanie do Hitlera . Ma również wpłacić 10 tys na Hospicjum .wyrok się uprawomocnił 👏👏👏

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 dni temu
odpowiada  Dixy

Co by nie powiedzieć, to Hitler dla swojego narodu chciał dobrze. Wrogów znalazł w swojej chorej głowie na zewnątrz.

A nasz Jarosław Polskę Zbaw prowadzi nas ku katastrofie. Dodatkowo skłócił naród ze sobą oraz nasz kraj ze wszystkimi dookoła. Za 50 lat będzie wymieniany obok właśnie Htlera i Stalina jako jedno z największych nieszczęść, jakie się tej ziemi przydarzyło.