Gmina Przasnysz. Nowe komputery trafiły do Szkoły Podstawowej w Lesznie.

W Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Lesznie realizowany jest projekt pod nazwą „MODERNIZACJA ISTNIEJĄCEJ PRACOWNI INFORMATYCZNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ im. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W LESZNIE. Środki finansowe na realizację zostały pozyskane w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych” i pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego.

Przewidywany koszt realizacji projektu wynosi 73.000,00 zł, w tym środki z budżetu Województwa Mazowieckiego: 43.000,00 zł i środki własne: 30.000,00 zł.

Dzięki dofinansowaniu Gmina Przasnysz zakupiła dla szkoły 20 sztuk komputerów wraz z pełnym wyposażeniem dodatkowym, tzn. myszkami, klawiaturami, monitorami. Na wszystkich komputerach zainstalowano oprogramowanie Microsoft Office Std 2019. Ponadto sala wzbogaciła się o 20 sztuk zestawów słuchawkowych.

Celem zadania jest zwiększenie dostępności dzieci i młodzieży do nowoczesnych rozwiązań informatycznych i pomocy dydaktycznych. To bardzo istotne wparcie, dzięki któremu podnosimy jakość kształcenia młodych ludzi. Nowa pracownia komputerowa to nowe możliwości nauki na lekcjach informatyki i w czasie zajęć pozalekcyjnych.

Źródło UG Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments