Gmina Czernice Borowe. Podczas prac polowych natrafiła na niewybuchy

Podczas prac polowych, w gminie Czernice Borowe znaleziono dwa pociski artyleryjskie pochodzące z czasów II wojny światowej. Przasnyscy policjanci zabezpieczyli miejsce oraz powiadomili saperów, którzy wywieźli niewybuchy na poligon.

 

14 kwietnia w godzinach wieczornych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu został powiadomiony o niebezpiecznym znalezisku w Pierzchałach, gm. Czernice Borowe.

– 40 – letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego podczas wykonywania prac polowych ujawniła niewybuchy. Kobieta od razu zaprzestała wykonywanych prac i poinformowała policję. Wysłany na miejsce pirotechnik określił, że są to dwa pociski artyleryjskie pochodzące z czasów II wojny światowej. Przasnyscy policjanci zabezpieczyli miejsce przed dostaniem się osób postronnych. O znalezisku powiadomili saperów, którzy wywieźli pociski artyleryjskie na poligon – informuje Ilona Cichocka, rzeczniczka powiatowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. – Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W przypadku znalezienia niewybuchu, czy amunicji należy natychmiast powiadomić Policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce przed dostępem dla osób postronnych – dodaje rzeczniczka.

Telefon do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu: 47 70 482 00

Informując Policję należy:

  • precyzyjnie określić miejsce odnalezienia
  • określić co zostało znalezione, wygląd, ogólne gabaryty, ilość
  • podać telefon /adres kontaktowy/ do osoby informującej o znalezisku

 

ren

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 miesiąc temu

macie jakieś lepsze zdjęcia niż te zrobione żelazkiem czy tam Zorka5?? to wygląda na szrapnele z I wojny i czasu bitwy o Przasnysz..