Gmina Chorzele. Uderzył autem w sarnę. Zwierzę uciekło do lasu

W piątek, 4 sierpnia o godz. 21.39 w miejscowości Opaleniec (gmina Chorzele) doszło do kolejnego w tym roku zderzenie samochodu osobowego z dzikim zwierzęciem przebiegającym przez drogę.

 

– 74 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, kierując samochodem osobowym marki Hyundai uderzył w sarnę, która nagle wbiegła na jezdnię wprost pod jego samochód – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Jak się okazało, zwierze przeżyło uderzenie i uciekło do lasu. 74 – latek nie odniósł żadnych obrażeń.

Co zrobić gdy zauważymy zwierzę na drodze?

 

Czasami światła naszego samochodu mogą przykuć uwagę zwierzęcia i unieruchomić je wprost przed naszym pojazdem.

– Pamiętajmy, aby w awaryjnych sytuacjach zawsze stawiać swoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Nie wychodźmy zatem z pojazdu i nie płoszmy zwierzęcia, bo możemy w ten sposób wzbudzić w nim agresję. Podróżując drogami leśnymi, warto stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętajmy także, że jeśli na poboczu lub na jezdni widzimy np. sarnę, należy spodziewać się, że w pobliżu jest ich więcej – informuje policja.

– Jeśli podróżując uderzymy w zwierzę, powinniśmy zabezpieczyć miejsce takiego zdarzenia. Należy w odpowiedni sposób ustawić trójkąt ostrzegawczy oraz włączyć światła awaryjne, zwracając tym samym uwagę innych kierowców. Wówczas poinformujmy służby. Nie powinniśmy rannego albo martwego zwierzęcia zabierać. Może być ono chore – dodają funkcjonariusze.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments