Gmina Chorzele. Porsche uderzyło w lisa

Do zdarzenia doszło 30 czerwca około godziny 9.30 w Aleksandrowie (gmina Chorzele). Prosto po koła osobówki wbiegł lis.

 

– W sobotę, 30 czerwca ok. godziny 9.30 w Aleksandrowie gm. Chorzele, 42 – letni mieszkaniec powiatu grodziskiego kierując samochodem osobowym marki Porsche uderzył w lisa – informuje Paweł Rykowski z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Zwierzę nagle wbiegło na jezdnię wprost pod jadący samochód.

 

Policja przypomina, w okolicach lasów zachować szczególną ostrożność na drogach.

„Kiedy już dostrzeżemy dzikie zwierzę przy drodze, powinniśmy natychmiast zwolnić. Nie próbujmy na siłę wyprzedzać zwierzęcia, a raczej pozwólmy mu spokojnie przejść na drugą stronę, jeśli już jest na jezdni. Pamiętajmy, że zwierzę jest nieobliczalne i podczas próby wyprzedzania, może wbiec nam wprost pod koła samochodu lub wskoczyć na maskę”- czytamy.

Gdy już dojdzie do potrącenia, w pierwszej kolejności musimy zabezpieczyć miejsce zdarzenia przez wystawienie trójkąta ostrzegawczego. „Następnie należy wezwać pomoc i poprosić policję o zawiadomienie służb leśnych w celu udzielenia pomocy rannemu zwierzęciu lub usunięcia go z drogi. Nigdy nie powinniśmy dotykać rannego lub martwego zwierzęcia pamiętając, że oprócz infekcji, istnieje niebezpieczeństwo, że zwierzę nas kopnie lub ugryzie”.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andzia
Andzia
17 dni temu

Nigdy nie lubiłem tego dziennikarza

Erodisco
Erodisco
17 dni temu
Reply to  Andzia

Kawał huya reszta hama