Gmina Chorzele. Porsche uderzyło w lisa

Do zdarzenia doszło 30 czerwca około godziny 9.30 w Aleksandrowie (gmina Chorzele). Prosto po koła osobówki wbiegł lis.

 

– W sobotę, 30 czerwca ok. godziny 9.30 w Aleksandrowie gm. Chorzele, 42 – letni mieszkaniec powiatu grodziskiego kierując samochodem osobowym marki Porsche uderzył w lisa – informuje Paweł Rykowski z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Zwierzę nagle wbiegło na jezdnię wprost pod jadący samochód.

 

Policja przypomina, w okolicach lasów zachować szczególną ostrożność na drogach.

„Kiedy już dostrzeżemy dzikie zwierzę przy drodze, powinniśmy natychmiast zwolnić. Nie próbujmy na siłę wyprzedzać zwierzęcia, a raczej pozwólmy mu spokojnie przejść na drugą stronę, jeśli już jest na jezdni. Pamiętajmy, że zwierzę jest nieobliczalne i podczas próby wyprzedzania, może wbiec nam wprost pod koła samochodu lub wskoczyć na maskę”- czytamy.

Gdy już dojdzie do potrącenia, w pierwszej kolejności musimy zabezpieczyć miejsce zdarzenia przez wystawienie trójkąta ostrzegawczego. „Następnie należy wezwać pomoc i poprosić policję o zawiadomienie służb leśnych w celu udzielenia pomocy rannemu zwierzęciu lub usunięcia go z drogi. Nigdy nie powinniśmy dotykać rannego lub martwego zwierzęcia pamiętając, że oprócz infekcji, istnieje niebezpieczeństwo, że zwierzę nas kopnie lub ugryzie”.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andzia
Andzia
1 rok temu

Nigdy nie lubiłem tego dziennikarza

Erodisco
Erodisco
1 rok temu
Reply to  Andzia

Kawał huya reszta hama