Funkcjonariusze KP PSP Przasnysz: Andrzej Kupiszewski i Krzysztof Morawski przeszli na emeryturę

3 lutego 2023 r. odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu st. bryg. Waldemar Białczak, podziękował za wieloletnią służbę asp. sztab. Andrzejowi Kupiszewskiemu oraz st. ogn. Krzysztofowi Morawskiemu, którzy z dniem 31 stycznia 2023 r. przeszli na emeryturę.

 

Nie obyło się bez chwil wzruszenia i uśmiechu, podczas przemówień podsumowujących i upamiętniających dorobek służby strażaków: asp. sztab. Andrzeja Kupiszewskiego oraz st. ogn. Krzysztofa Morawskiego. Na zakończenie uroczystości odchodzącym na zaopatrzenie emerytalne funkcjonariuszom wręczono symboliczne upominki.

Asp. sztab. Andrzej Kupiszewski służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1991 r. jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po ukończeniu Szkoły rozpoczął służbę stałą w Komendzie Rejonowej PSP w Przasnyszu w dniu 2 sierpnia 1993 r. na stanowisku technika w służbie kontrolno – rozpoznawczej. W latach 1995 – 1998 prowadził sprawy kadrowo – organizacyjne na stanowisku inspektora i starszego inspektora. 31 grudnia 2001 r. został mianowany kierownikiem sekcji w wydziale operacyjno – szkoleniowym. W latach 2007 – 2017 pełnił służbę w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego jako dyżurny operacyjny powiatu. Od czerwca 2017 r. do 31.01.2023r. ponownie pełnił służbę w codziennym rozkładzie czasu służby jako starszy inspektor w samodzielnym stanowisku pracy ds. kadrowo – organizacyjnych.

 

– Był strażakiem o odpowiednich kwalifikacjach, rzetelnej wiedzy, doświadczeniu oraz dużych umiejętnościach praktycznych. Sumiennie wykonywał obowiązki służbowe wynikające z jego obszernego zakresu czynności. Cechowała go samodzielność, kreatywność oraz zaangażowanie w pracy nad powierzonymi zagadnieniami. Był funkcjonariuszem uczynnym, konsekwentnie dążącym do realizacji założonych celów oraz dającym przykład młodszym strażakom. Cieszył się zaufaniem przełożonych i szacunkiem współpracowników – informuje KP PSP Przasnysz.

Andrzej Kupiszewski odznaczany był: Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

St.ogn. Krzysztof Morawski po przebyciu postępowania kwalifikacyjnego rozpoczął służbę przygotowawczą w Komendzie Rejonowej PSP w Przasnyszu w dniu 15.07.1997 r. na stanowisku stażysty. Następnie, już w służbie stałej w latach 1999 – 2004 na stanowiskach młodszy ratownik i ratownik. Z dniem 1.12.2004 r. został mianowany ratownikiem – kierowcą, a następnie starszym ratownikiem – kierowcą. W latach 2011 – 2021 pracował na stanowisku operatora sprzętu specjalnego i starszego operatora sprzętu. W roku 2022 mianowany został na dowódcę zastępu w JRG KP PSP w Przasnyszu.

 

– Przez cały okres swej służby związany był z pionem operacyjnym JRG pełniąc funkcje na stanowiskach wymagających obsługi specjalistycznego sprzętu pożarniczego i posiadał do tego wszelkie uprawnienia i kwalifikacje. Był pracownikiem sumiennym, zdyscyplinowanym, dbał o powierzony sprzęt pożarniczy. Z obowiązków służbowych wywiązywał się wzorowo. Wyróżniał się poświęceniem podczas działań ratowniczo gaśniczych. Dzięki prezentowanym walorom zawodowym i postawie w służbie cieszył się dużym zaufaniem i uznaniem współpracowników oraz przełożonych. Odznaczony Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – podaje straż.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments