Funkcjonariusz Dariusz Popiołek medalistą XXII Mistrzostw Polski w Armwrestlingu

Asp. szt. Dariusz Popiołek, policjant makowskiej komendy, stanął na najwyższym podium podczas zawodów XXII Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu w Jaworznie. W kategorii Masters +105 kg na prawą rękę okazał się bezkonkurencyjny.

 

XXII Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu odbyły się w dniach 9-10 kwietnia w Jaworznie. W zawodach uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z całej Polski, aby wyłonić najlepszych wśród siebie. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach junior, master, senior, a także w kategorii dla osób niepełnosprawnych.

W zawodach uczestniczył funkcjonariusz makowskiej policji asp. szt. Dariusz Popiołek. W kategorii Masters +105 kg na prawą rękę okazał się najlepszy. W kategorii senior +105 kg na prawą rękę zdobył srebro, a w kategorii Masters +105 kg na lewą rękę zdobył brąz.

 

– Na co dzień asp. szt. Dariusz Popiołek jest dyżurnym w Komedzie Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim. Znakomicie jednak łączy służbę w policji ze swoją pasją i zamiłowaniem do sportu w którym odnosi sukcesy. Od zawsze interesował go sport, a szczególnie kulturystyka. Od 3 lat intensywnie trenuje Armwrestling. Należy do Klubu Family Team Wyszków – informuje KPP Maków Mazowiecki.

XXII Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu były eliminacjami do mistrzostw Świata i Europy. Zdobycie mistrza i wicemistrza Polski w Armwrestlingu zapewniło Darkowi miejsce w kadrze narodowej naszego kraju na Mistrzostwach Europy, które odbędą się 27 – 29 maja 2022 roku w Rumi.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments