Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie przasnyskim

Dzielnicowi z terenu powiatu przasnyskiego odwiedzili instytucje działające na naszym terenie, aby promować Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

We wtorek, 21 czerwca Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu zorganizowała Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzielnicowi działający na terenie powiatu przasnyskiego promowali aplikację, która ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców. Spotkali się z mieszkańcami, władzami samorządowymi oraz różnymi instytucjami, przekazując im plakaty Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

– Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie w rękach społeczeństwa, dzięki któremu bez wychodzenia z domu, mamy możliwość podzielenia się z Policją informacjami o potencjalnych zagrożeniach występujących w naszym regionie. Możemy to zrobić raz na dobę, a każde zgłoszenie jest weryfikowane i sprawdzane przez funkcjonariuszy Policji. Do najczęściej wskazywanych zagrożeń przez mieszkańców naszego powiatu za pomocą mapy KMZB, należy przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, rajdy samochodowe czy też dzikie wysypiska śmieci – informuje Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

 

Warto pamiętać, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania pilnych interwencji. W takich przypadkach dalej korzystamy z  numeru alarmowego 112.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments