Delegacja z Litwy z wizytą w gminie Krasne i w Muzeum Historycznym w Przasnyszu

Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze” w ramach projektu współpracy, we wtorek, 9 maja gościła litewską delegację z Jonavy.

 

Delegaci odwiedzili Muzeum Rodu Krasińskich i kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, po którym oprowadził ich ks. proboszcz Krzysztof Kujawa.

– W trakcie zwiedzania miejscowości Krasne odbyło się spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej, w którym uczestniczyli również, Monika Miłoszewska i Bartosz Drejerski, pracownicy Muzeum Historycznego w Przasnyszu, Dariusz Załuski, przedstawiciel Muzeum Rodu Krasińskich w Krasnem, Renata Żmijewska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnem, Anna Kienik, prezes Zarządu LGD oraz Bartosz Jakóbiak, koordynator Projektu Współpracy, a po spotkaniu delegacja z Litwy zwiedziła Muzeum Historyczne w Przasnyszu – relacjonuje LGD „Północne Mazowsze”.

 

Wizytacja gości z Litwy odbyła się w ramach projektu „Z historią w tle – wzmocnienie kapitału turystycznego partnerskich LGD z Litwy i Polski”.

– Poprzedza ona opracowanie i przygotowanie polsko-litewskiej publikacji na temat konfederacji barskiej, działającej na obszarach obu państw. To kolejny etap w ramach operacji realizowanej w dniach 3.11.2022 r. – 30.06.2024 r. z udziałem partnerskich lokalnych grup działania z Polski i Litwy – dodają.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments