Czytelnik alarmuje: Po Przasnyskiej Strefie Gospodarczej walają się śmieci

Przasnyska Strefa Gospodarcza w Sierakowie to miejsce, które przyciąga, nie tylko, jak początkowo zakładano firmy, ale również miłośników aktywności na świeżym powietrzu. To także miejsce spotkań przyjeżdżającej samochodami starszej młodzieży. Niestety po wizytach niektórych gości pozostaje ślad.

 

Do naszej redakcji zwrócił się czytelnik, który prosi o interwencję. Strefa Gospodarcza jest zaśmiecona – pisze i przesyła zdjęcia. – Na strefie wiele osób spędza czas w sposób aktywny, mieszkańcy biegają, jeżdżą na rowerach, ten widok jednak skutecznie psuje dobry nastrój – stwierdza.

Z problemem zwróciliśmy się do Starosta Powiatowego w Przasnyszu. Usłyszeliśmy zapewnienie, że śmieci zostaną wkrótce posprzątane.

– Problem zaśmiecania Strefy Gospodarczej w Przasnyszu, jak już wielokrotnie podkreślano, pojawił się wraz z jej otwarciem. Ze względu na swoją infrastrukturę strefa przyciąga rowerzystów, rolkarzy oraz spacerujących pieszych. Nie da się uniknąć również osób, które na teren strefy przyjeżdżają towarzysko, zjeść danie na wynos w towarzystwie znajomych – o czym świadczą porozrzucane dookoła butelki, foliowe i tekturowe opakowania. Nie brakuje także osób, które celowo, z premedytacją przyjeżdżają wyrzucać swoje śmieci, niejednokrotnie odpady budowlane. Jest to smutne, zważywszy na fakt, iż na terenie powiatu przasnyskiego funkcjonują nieodpłatne punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych – odpowiada Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

– Teren strefy jest systematycznie sprzątany przez Powiatowy Zarząd Dróg. W okresie kwiecień – wrzesień wykonywane są prace porządkowe polegające na cięciu traw oraz usuwaniu chwastów z chodników. Pomimo tych starań, przez zachowanie bezkarnych chuliganów Przasnyska Strefa Gospodarcza wymaga ciągłego doglądania i doraźnego sprzątania, by nie straszyć swoim wyglądem – dodaje urząd.

W kwietniu 2020 roku miłośnicy lotnictwa oraz pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Przasnyszu ustawili tam nowe pojemniki na odpady – trwałe i pojemne, wyposażone w regularnie wymieniane foliowe worki. Miało to pomóc w utrzymaniu czystości na tym terenie.

– Mimo stojących koszy, osoby odwiedzające strefę zamiast porządku, pozostawiają po sobie mnóstwo śmieci, sprawiając wrażenie obojętnych na kwestię dbania o środowisko naturalne. Odpady nadal trafiają do przydrożnych rowów, na pobocza czy też łąki – informuje i apeluje do mieszkańców.

 

– Prosimy o zachowywanie czystości w miejscach publicznych i jednocześnie o zgłaszanie osób zaśmiecających tereny Przasnyskiej Strefy Gospodarczej. Dzięki temu, że bywalcy strefy przyjeżdżają w miejsce odosobnienia samochodami, a numery rejestracyjne pojazdów można zidentyfikować, prosimy o przekazywanie informacji policji tak, by odpowiednie służby mogły podjąć kroki w celu ustalenia sprawcy wykroczenia – czytamy  w przesłanej odpowiedzi.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antek
Antek
1 rok temu

Te beczki są przepełnione śmieciami, bo nie są opróżniane na bieżąco. Te wezwania powinni skierować do służb i siebie samych a nie do mieszkańców.

Przemek
Przemek
1 rok temu
Reply to  Antek

Po prostu zero kultury. Jeśli kosz jest pełen to cywilizowana osoba zabiera śmieci ze sobą, a nie rzuca gdzie popadnie

Korsarz
Korsarz
1 rok temu

Niektórzy też na stosunek przyjeżdżają

Jan
Jan
1 rok temu

Jedna z latarni hybrydowych przy zjeździe na stację paliw świeci w niebo.

Zorro
Zorro
1 rok temu

Tam się już nikt tą strefą nie interesuje. Wiatr hula, śmieci wypadają z beczek, a kogoś kto by to przeglądał i pilnował nie widać.

Misiek
Misiek
1 rok temu

śmieci walają się wszędzie zwłaszcza przy mniej uczęszczanych drogach.to że ludzie nie mają kultury to jedno ale to ze nikt tego nie sprząta ani mpgk ani nikt inny to drugie a podatki idą niewiadomo na co