Członkowie stowarzyszenia „Jednorożec robi co może” przeszkolili się z udzielania pierwszej pomocy [FOTO]

26 kwietnia 2022r.  w Jednorożcu odbył się kurs udzielenia pierwszej pomocy osobom potrzebującym, z którego skorzystało aż 26 osób ze stowarzyszenia „Jednorożec robi co może”. Kurs jest częścią projektu skierowanego do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Organizatorem jest wójt gminy Jednorożec, Krzysztof Iwulski.

 

Instruktażu udzielił Krzysztof Drężek, szkoleniowiec, który pomimo zróżnicowanej wiekowo grupy, wiedzę przekazał w bardzo interesujący sposób.

– Utrata przytomności, omdlenie, atak padaczki – to i wiele innych przykładów omówiono na zajęciach. Podczas szkolenia, każdy z nas, bez wyjątku uczył się przeprowadzenia resuscytacji na fantomach, co cieszyło się największym zainteresowaniem. Ponadto dobieraliśmy się w pary, gdzie jedna osoba była poszkodowanym, a druga ratującym życie. Zadanie wydawało się łatwe, ale nic bardziej mylnego. Nasze próby wielokrotnie wymagały podpowiedzi i interwencji szkoleniowca – komentują członkowie stowarzyszenia i dodają, że tego typu kursy są warte uczestnictwa.

 

– Wiadomo, że zdobyta wiedza nie uczyniła z nas ratowników medycznych, ale dzięki niej być może unikniemy ataku paniki i będziemy w stanie racjonalnie ocenić sytuację poszkodowanego, wezwać pogotowie ratunkowe i udzielić pierwszej pomocy – czytamy.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments