Ciechanów z nową bieżnią ze świadectwem PZLA.

W ramach projektu budowy profesjonalnej bieżni lekkoatletycznej w Ciechanowie pojawiły się nowe elementy infrastruktury sportowej pozwalające na uprawianie różnych konkurencji lekkoatletycznych. 30 maja br. obiekt uzyskał świadectwo Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Dzięki uzyskanemu świadectwu na stadionie w Ciechanowie mogą być rozgrywane wszystkie konkurencje biegowe (bez biegu z przeszkodami), chód sportowy, skok wzwyż, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem oraz rzut oszczepem. Wyniki uzyskiwane w tych konkurencjach będą mogły być podstawą do przyznawania zawodnikom określonej klasy sportowej (z mistrzowską międzynarodową włącznie) po spełnieniu ogólnych wymagań dotyczących rangi zawodów (m.in. zapewnienie odpowiedniej obsady sędziowskiej, właściwych systemów pomiaru i długości oraz stosownego sprzętu zawodniczego), zawartych w regulaminach PZLA oraz po akceptacji tej rangi przez Dział Techniczny PZLA.

Na stadionie mogą być rozgrywane m.in. zawody z kalendarza imprez PZLA dla kategorii od młodzika do seniora. Możliwa będzie organizacja zgrupowań, szkoleń oraz konsultacji sportowych.

Żużlowa bieżnia zmieniła się w profesjonalny sześciotorowy obiekt z nawierzchnią poliuretanową. Wybudowany został system odwodnienia bieżni. Na istniejącym boisku trawiastym powstał system nawadniania. Na terenie stadionu zamontowano urządzenia do konkurencji technicznych. Pojawiła się m.in. skocznia do skoku wzwyż, w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem oraz rzutnia do rzutu oszczepem.

Korzystanie z bieżni jest bezpłatne oraz dostępne dla wszystkich mieszkańców pod nadzorem pracowników MOSiR i przy respektowaniu zasad użytkowania obiektu.

Ciechanów pozyskał na realizację zadania 1,5 mln zł środków z Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej.

Źródło UM Ciechanów
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments