Dariusz Nożyński wygrał polską edycję biegu Wings For Life

Pochodzący z Przasnysza Dariusz Nożyński, po raz kolejny został zwycięzcą polskiej edycji Wings for Life World Run. Przebiegł w Poznaniu 63,2 km co dało mu 8. miejsce na świecie.

 

Największe na świecie charytatywne wydarzenie biegowe, Wings for Life World Run to największe na świecie charytatywne wydarzenie biegowe. Łączy biegaczy i osoby na wózkach na dzięki jedynemu w swoim rodzaju formatowi i atrakcyjnemu celowi charytatywnemu.

Ludzie z całego świata uczestniczą w nim jednocześnie – każdy we własnym tempie, z własnymi celami – i razem przybliżają innych do wyleczenia urazu rdzenia kręgowego, ponieważ 100 procent opłat startowych przeznaczanych jest na badania nad rdzeniem kręgowym.

Pochodzący z Przasnysza, Dariusz Nożyński, od początku był wymieniany wśród globalnych faworytów biegu. Zwyciężył w Polsce (na świecie – 8. miejsce). Po raz kolejny. Na koncie ma już bowiem 6 krajowych zwycięstw – 5 w Polsce i 1 w USA. Tym razem przebiegł dystans 63,2 km.

„Taki był mój cel, lokalne zwycięstwo w Poznaniu. W tym roku wiedziałem, że ciężko będzie powalczyć globalnie, bo kilkanaście dni temu pobiłem rekord Polski na 100 km. Jednak zostało to trochę w nogach. Jestem zadowolony z wyniku, a o globalne zwycięstwo może powalczę innym razem” – komentował na gorąco Nożyński (źródło: RedBull.pl)

W 11. edycji biegu wzięło udział na całym świecie aż 265 tys. osób, w tym – również rekordowe – ponad 20,6 tys. w Polsce (na ulicach Poznania i z aplikacją). Dzięki takiej frekwencji udało się zebrać w tym roku ponad 8,1 mln euro.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments