Chorzelski USC podsumował 2022 rok. Liczba mieszkańców systematycznie spada

Klara, Maria i Amelia to najpopularniejsze imiona dla dziewczynek nadawane w gminie Chorzele, Nikodem, Antoni i Miłosz dla chłopców. USC podsumowuje rok.

 

Liczba mieszkańców w gminie Chorzele systematycznie spada. W 2020 wynosiła 10 240, rok później w 2021 – 10 086, zaś w 2022 rok spadała już poniżej 10 tysięcy i wyniosła dokładnie 9 951.

W 2022 roku przyszło na świat 86 dzieci (39 dziewczynek i 47 chłopców). Do najpopularniejszych nadawanych imion należały: Klara, Maria, Amelia, Zofia, Pola, Maja, Nikodem, Antoni, Miłosz, Krzysztof i Piotr.

USC zanotował też kilka oryginalnych imion: Lilianna, Maurycy, Leonard, Brajan i Blanka.

W 2022 roku w gminie zawarto 13 ślubów cywilnych i 40 kościelnych. Urząd odnotował 18 rozwodów.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
11 dni temu

Wcale nie dziwne, że liczba mieszkańców spada. Brak miejsc pracy, a jak już jest to za najniższą i jaki to jest start dla młodych? Brak miejsc kultury, nawet porządnej restauracji/baru nie ma żeby było gdzie się spotkać ze znajomymi czy poprostu wyjść z domu.

Marta
Marta
11 dni temu
Reply to  Anna

a najlepsze jest to że pompuje się programy socjalne które nic nie dają. a dwa: ceny mieszkań idą w górę bo deweloperka wmawia że nie ma mieszkań na rynku. to kto kupuje te mieszkania jak wyjechało z Polin w ciągu 10 lat ze 3 mln Polaków i mają rodziny za granicą, jak zmarło ze 3 mln staruszków co mieli mieszkania i pobudowano ze 2 mln nowych???