Chopin na wakacjach – wyjątkowy koncert w Bogdanach Wielkich już w ten weekend

Już w najbliższą sobotę, 10 lipca na terenie dworu i parku w Bogdanach Wielkich odbędzie się niezwykły koncert fortepianowy w ramach festiwalu „Chopin en Vacances”.

 

W bogdańskich plenerach na fortepianie zagra Kamila Sacharzewska i Jan Nicewicz. Oprócz utworów Fryderyka Chopina przybyli goście usłyszą także Piotra Czjakowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego czy Aleksandra Scriabina.

 

Festiwal Chopin en Vacances – we dworach i krajobrazach Ziemi Dobrzyńskiej, Mazowsza, Ziemi Łęczyckiej, organizowany jest każdego lata, nieprzerwanie od 2017 roku, dla przypomnienia inspirujących letnich wakacji młodego Fryderyka Chopina spędzanych dwukrotnie na Ziemi Dobrzyńskiej. –  Uroki życia wiejskiego, zwyczaje i muzyka ludowa, piękno polskiego krajobrazu i będąca w pełnym, letnim rozkwicie przyroda oraz wspaniałe kulturalne tradycje polskiego szlacheckiego dworu i ziemiańskiego kulturalnego salonu, ukształtowały trwale wrażliwość i indywidualność artystyczną młodego Fryderyka – informują organizatorzy.

Występy podczas Chopin en Vacances nie są konkursowe.

– To pozbawiona stresu współzawodnictwa, wakacyjna forma koleżeńskich spotkań muzycznych w przyjacielskim gronie młodych wybitnie uzdolnionych muzyków. Wszystkie występy pod względem artystycznym, odbywają się mimo to pod czujnym okiem i w ścisłej konsultacji z gronem najwybitniejszych profesorów prowadzących poszczególnych młodych artystów – czytamy.

Partnerami sobotniego koncertu są: Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele, Prezes Stowarzyszenia „Dwór i park w Bogdanach Wielkich” Jan Maria Kłoczowski, właściciel dworu.

Wstęp na koncert wolny. Organizatorzy zapewniają parking.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
1 rok temu

Ciekawe wydarzenie. Wybieramy się

Zbyszek
Zbyszek
1 rok temu

O której godzinie się rozpoczyna?