Cała Polska w czerwonej strefie i zdalne nauczanie w starszych rocznikach podstawówek. Wszystko na to wskazuje.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę, że będzie rekomendował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, by od przyszłego tygodnia nauka w wyższych klasach szkół podstawowych odbywała się zdalnie lub w sposób hybrydowy. Ponadto szef rządu optuje za rozszerzeniem czerwonej strefy na cały kraj. Decyzję mają zostać ogłoszone dziś.

 

– Będę rekomendował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapowiedział w Sejmie, że zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który podejmie dalsze decyzje co do zmian w sposobie nauczania.

– Z wysoką dozą prawdopodobieństwa dzisiaj po południu na kolejnym sztabie kryzysowym podejmiemy decyzję o tym, że także wyższe klasy szkół podstawowych także będą podlegały nauczaniu zdalnemu lub hybrydowemu – powiedział Mateusz Morawiecki.

Decyzja o wyłączeniu stacjonarnej nauki dla starszych roczników podstawówek zostanie ogłoszona niebawem. Powyższe wynika z pierwszego spotkania nowego ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych, do którego doszło w środę rano w budynku MEN. Starsze klasy szkół podstawowych w strefach czerwonych na pewno przejdą na naukę zdalną. Kwestią jest tylko to, które i od kiedy.

Po spotkaniu przekazano, że w czwartek ogłoszone zostaną kolejne decyzje dotyczące funkcjonowania placówek. 22 października powinno także zapaść postanowienie o zwiększeniu kompetencji dyrektorów szkół w sprawach wyboru formy nauczania, unormowania kwestii czasu pracy i wynagradzania nauczycieli.

 

M. Jabłońska


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ares
Ares
10 miesięcy temu

,,Starszych rocznikach podstawek”