Burmistrz B. Szczepankowska: Nasi strażacy zasługują na najlepszy sprzęt!

Strażacy z OSP w Rycicach dostali nowy samochód strażacki. To jeden z najnowocześniejszych samochodów, z jakich korzystają druhowie strażacy w powiecie przasnyskim. Samochód ma na wyposażeniu specjalną łódź do akcji na wodzie. Gmina Chorzele zdobyła dofinansowanie, dzięki czemu udało się kupić nowe auto specjalistyczne wraz z niezbędnym wyposażeniem. To sprzęt ratujący życie.

Nowoczesny, w pełni przygotowany do pracy samochód. Ludzkie życie czy dom, kiedy wybuchnie pożar są bezcenne. Dlatego każdy specjalistyczny sprzęt jest na wagę złota, wagę ludzkiego dobra.

Przy pożarze liczy się każda minuta. Wiedzą o tym strażacy z OSP w Rycicach, którzy już wiele razy uczestniczyli w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Nie bez powodu zawód strażaka cieszy się tak wielkim uznaniem społecznym.

Jednostka OSP w Rycicach wpisana jest do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Prócz niej w tym rejestrze znajdują się także jednostki OSP w Chorzelach i OSP w Zarębach.

– Nasi strażacy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Czasem narażają własne zdrowie, a nawet życie. Chcemy aby mieli dostęp do jak najlepszego sprzętu. Dlatego podpisaliśmy umowę na zakup specjalistycznego pojazdu wraz z wyposażeniem dla straży OSP w Rycicach – twierdzi Beata Szczepankowska.

Samochód, który będzie służył jednostce w Rycicach, posiada łódź ratowniczą oraz specjalną przyczepę do jej przewozu. W skład wyposażenia wchodzi także medyczny zestaw ratunkowy (np. nosze, deska ortopedyczna czy defibrylator), ale też różnego rodzaju zestawy specjalistyczne  (w zestawach znajdują się np. noże do cięcia, kamizelki, liny ratownicze).

Burmistrz dodaje, że będzie starać się o zakup kolejnych samochodów tego typu dla gminnych OSP, tak aby mieszkańcy wiedzieli, że są bezpieczni, niezależnie od tego czy mieszkają w Chorzelach, Krukowie czy Rycicach.

Strażacy z OSP Rycice będą mogli korzystać z najnowocześniejszego sprzętu w regionie. Umowa w sprawie zakupu auta została podpisana na końcu sierpnia. W piątek, 30 września odbył się odbiór samochodu wraz ze sprzętem specjalistycznym przez komisję powołaną do odbioru z Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach. Nowy sprzęt zostanie poświęcony i oddany do użytku w listopadzie. OSP w Rycicach posiadała do tej pory dwa samochody ratowniczo gaśnicze i jeden lekki. W tamtejszej jednostce pracuje czternastu wyszkolonych ratowników.

Samochód wraz z wyposażeniem został kupiony dzięki dofinansowaniu z kilku źródeł. W ciągu ostatnich lat burmistrz Beata Szczepankowska podpisała już kilka umów, które wspierały strażaków OSP. Przypomnijmy: w 2011 roku podpisano umowę na zakup samochodu dla OSP w Chorzelach. Dwa lata później samorząd gminy zdobył pieniądze na doposażenie poszczególnych jednostek OSP (np. zakup mundurów, wyposażenia itd.). Samorząd stara się zdobyć kolejne, nowe dofinansowania dla lokalnych OSP. Strażacy mogą liczyć na wsparcie i zrozumienie ze strony Beaty Szczepankowskiej. Da się to zauważyć. Gminne jednostki OSP rozwijają się w szybkim tempie. Mają coraz to nowszy i bardziej profesjonalny sprzęt, którego nie można się powstydzić.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments