Bracia Bońkowscy z Mistrzostwem i Wicemistrzostwem Polski. Kacper Krośnicki z brązowym medalem!

W dniach 20-21 marca 2021r. w Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w wyciskaniu sztangi leżąc juniorów seniorów oraz weteranów. Były to eliminacje do Mistrzostw Europy.

 

Ludowy Klub Sportowy LKS Grom Przasnysz reprezentowało trzech zawodników.

Hubert Bońkowski wywalczył Mistrzostwo Polski jednocześnie bijąc rekord Polski do lat 16 z wynikiem 72.5kg.

– Hubert specjalizuje się w wyciskaniu sztangi leżąc, startuje także w trójboju siłowym. Zawodnik ma skończone 15 lat, jest sumienny, pracowity, ambitny, by uzyskiwać coraz lepsze wyniki. Przed Bońkowskim jeszcze kilka startów w bieżącym roku. Myślę, że nie zawiedzie i będzie zdobywał złote medale Mistrzostw Polski. Ma duży potencjał – powiedział w rozmowie z naszym portalem trener Cezary Pykała.

 

Drugim zawodnikiem był Jakub Bońkowski startujący wśród juniorów do lat 18 w kategorii  wagowej do 53kg. Kuba wywalczył Wicemistrzostwo Polski.

– Kuba to trójboista, wyciskanie jest jego słabszą stroną. Przygotowuje się do Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym. Mocną stroną zawodnika jest natomiast martwy ciąg [200kg] i przysiad [150kg]. Wyciskanie leżąc [70kg] co daje wynik 420 kg. Ten wynik plasuje go w pierwsze trójce na Świecie. Nadmieniam, iż 200kg w martwym ciągu jest tylko o jeden kilogram od rekordu świata. Zawodnik jest genetycznie silny i bardo ciężko pracuje na treningach. Pomimo wszystko pandemia przeszkadza w starcie w Mistrzostwach Świata  i Europy – dodaje trener Pykała.

 

Brązowy medal wśród juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 74 kg zdobył natomiast Kacper Krośnicki.

Podziękowania dla Burmistrza Miasta Przasnysz Łukasza Chrostowskiego, Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, Dyrektora OSIR Krzysztofa Szczepańskiego, Pawła Kaczorek, Krzysztofa Głodkowskiego, który wspomaga Jakuba Bońkowskiego w jego startach,  Pawła Gutowskiego,  Marzeny Szkotak z Firmy Wipasz, Dariusza Donefner i Marcina Szczepkowskiego.

 


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments