Blisko 1000 odblasków dla przasnyskiej policji. Wkrótce trafią do naszych mieszkańców.

Z rąk Zbigniewa Bartołda, przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej Generali, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Robert Seferyn, otrzymał blisko 1000 elementów odblaskowych w ramach działań „BEZPIECZNY PO ZMROKU”.

Otrzymane elementy odblaskowe, w ramach działań profilaktycznych, w tym akcji „Bezpieczny po zmroku”, będą przekazywane mieszkańcom społeczności lokalnej przez przasnyskich policjantów.

Przasnyska Policja przypomina, że elementy odblaskowe wpływają na nasze bezpieczeństwo na drodze. Pieszy w nie wyposażony zwiększa swoją szansę na uniknięcie potrącenia. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w taki sposób, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków.

Warto przy tym podkreślić, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna już nawet z odległości 150 metrów. Ta dodatkowa odległość pozwala kierowcy na bezpieczne ominięcie pieszego.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments