„Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Wśród wyróżnionych gospodarze z Przasnysza i Cierpigórza

Rozstrzygnięto etap regionalny XIX Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Finał konkursu odbył się 6 czerwca. Rozdania nagród laureatom dokonano w siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Ostrołęce. Do konkursu zgłoszono 18 gospodarstw rolnych z regionu.

 

Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli PT KRUS w Ostrołęce, Mazowieckiej Izby Rolniczej, Państwowej Inspekcji Pracy i Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego od 5 do 12 maja 2022 r. dokonała wizytacji i oceny gospodarstw.

Dla sprawdzenia stopnia bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie, ocenie komisji podlegały między innymi: ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy, stan techniczny budynków inwentarskich i gospodarczych, a także maszyn, urządzeń, instalacji i narzędzi znajdujących się w gospodarstwie oraz warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarskich.

Wśród wyróżnionych gospodarzy znaleźli się również mieszkańcy Przasnysza i Cierpigórza (gmina Przasnysz).

 

Wyróżnienie:

  • Joanna i Grzegorz Niestępscy zam. Przasnysz,
  • Mariusz Czarzasty zam. Cierpigórz, gm. Przasnysz.

– Uczestnicy finału otrzymali cenne nagrody – wyroby zwiększające bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym. Fundatorami nagród była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce i Państwowa Inspekcja Pracy – informuje KRUS.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments