Anetka wraz z mamą Małgosią zbiera środki na zakup samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych

Aneta Osowska wraz z mamą Małgosią mieszkają w miejscowości Przysowy, w gm. Chorzele. Potrzebują pomocy przy zakupie auta przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

 

– Aneta urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Ma 27 lat, nigdy nie chodziła, nawet sama nie siedzi – jedynie na wózku z rozpórką. Bardzo lubi jeździć, ale ja już nie mam siły jej dźwigać do samochodu.  Jest ciężko, bo ma sztywne nóżki, więc będzie skazana na dom – opowiada jej mama.

– Żyjemy tylko z renty i zasiłku opiekuńczego, więc ciężko będzie mi samej uzbierać na auto z przystosowaniem do przewozu osób niepełnosprawnych. Jeśli ktoś może i chciałby nam pomóc, to będę bardzo wdzięczna i dziękuję z góry za dobre serduszka – prosi pani Małgorzata.

 

Na stronie internetowej pomagam.pl uruchomiona jest zbiórka finansowa. Do jej zakończenia potrzeba ponad 48 tys. złotych.

 


 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tutejszy
Tutejszy
9 dni temu

Napiszcie coś więcej: np. że chodziłyście po urzędach, starałyście się o auto z pomocy społecznej itp. Jestem z Wami ale jest ogrom takich przypadków, ludzkich dramatów a ZBIÓRKA to też sposób ale czy ostatni?

Kropa
Kropa
9 dni temu

Od marca będzie można ubiegać się o dofinansowanie z PFRON na zakup samochodu osobowego przystosowanego dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku. Samochód może być nowy lub używany. Program „Samodzielność – Aktywności – Mobilność” przyznają nawet do 85% wartości. Szczegóły na stronce PFRON. Trzeba trochę poszukać.

Wolontariusz
Wolontariusz
4 dni temu
Reply to  Kropa

Mama Anetki wie o programach dofinansowania .
Niestety nie stać jej nawet żeby mieć wkład własny….stąd prośba o pomoc .