Ambulatoryjna opieka specjalistyczna w przasnyskim szpitalu. Jakie zmiany?

W ramach ambulatoryjnej specjalistycznej opieki zdrowotnej oferowanej przez SP ZZOZ w Przasnyszu, pacjenci mogą korzystać z porad i konsultacji w 24 wyodrębnionych poradniach specjalistycznych.

 

– Poradnie ściśle współpracują z oddziałami szpitalnymi, zapewniając pacjentom opiekę zarówno na etapie kwalifikacji do zabiegów, jak i opieki poszpitalnej. Zatrudniamy personel lekarski i inną wykwalifikowaną kadrę, którzy łączą aktywność zawodową z ciągłym podnoszeniem swoich umiejętności, jak również koncentrują się na kompleksowym i indywidualnym podejściu do zdrowia pacjenta – informuje dyrektor SP ZZOZ w Przasnyszu, Grzegorz Magnuszewski.

Usługi w poradniach realizowane są nieodpłatnie – w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Warunkiem rejestracji na wizytę do większości poradni, jest posiadanie skierowania wystawionego przez lekarza rodzinnego lub lekarza specjalistę.

 

Dyrektor placówki – Grzegorz Magnuszewski przypomina, iż pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, w 2021 roku w SP ZZOZ w Przasnyszu uruchomiono nowe poradnie:

  • Od kwietnia 2021 roku rozpoczęła działalność PORADNIA PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – Pierwszym krokiem do uzyskania pomocy w Poradni jest kontakt telefoniczny z rejestracją czynną od poniedziałku do piątku, nr tel.: 29 753 42 20 lub 882 120 101.  Do ośrodka mogą zgłaszać się bez skierowania dzieci poniżej 7. roku życia, dzieci i młodzież objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych (do ich ukończenia), a także ich rodziny lub opiekunowie prawni. Zakres udzielanych świadczeń to: porada psychologiczna diagnostyczna i psychologiczna; sesja psychoterapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej; sesja wsparcia psychospołecznego; wizyta / porada domowa lub środowiskowa realizowana w ramach poradni psychologicznej przez osoby udzielające świadczeń opieki zdrowotnej w ramach I poziomu referencyjnego. W tej nowo powstałej poradni najmłodsi pacjenci otrzymają opiekę wykwalifikowanej kadry: dwóch psychoterapeutów, dwóch psychologów i terapeuty środowiskowego.

 

  • PORADNIA CHIRURGII URAZOWO-ORTOPEDYCZNEJ, która czynna jest we wtorki w godzinach 15.00-18.00, w czwartki w godzinach 09.00-12.00 i w piątki w godzinach 9.00-13.00.
  • PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA, która czynna jest we wtorki w godzinach 14.00-19.00.
  • PORADNIA OKULISTYCZNA od 1 lipca 2021r. w każdą środę w  godzinach 15.15-19.00 dodatkowo udziela świadczeń zdrowotnych lek. Mateusz Stępień.
  • Od września br. w poniedziałki w PORADNI LOGOPEDYCZNEJ w godzinach 14.30-18.30, dodatkowo usługi świadczy mgr logopedii Dorota Ewa Kryściak.

 

Osoby zainteresowane zapisem na wizytę proszone są o kontakt osobisty z personelem Rejestracji Ogólnej Poradni Specjalistycznych lub o kontakt telefoniczny pod nr tel. 29/75-34-254, 29/75-35-253.

Szczegółowy wykaz poradni wraz z godzinami przyjęć, telefonami kontaktowymi i zasadami zapisu dostępny na stronie internetowej Szpitala w zakładce: PORADNIE

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments