Alicja Brym w kolejnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

19 stycznia ogłoszono wyniki części pisemnej etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla szkół średnich. Bardzo dobrze poradziła sobie w nim uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu, Alicja Brym.

 

Alicja Brym to uczennica klasy IV a1. – Test, z którym musiała się zmierzyć, wymagał od niej nie tylko bardzo wysokich umiejętności językowych, ale zawierał również pytania dotyczące wiedzy o kulturze, geografii i realiach politycznych krajów anglojęzycznych. Naszej uczennicy udało się awansować do części ustnej, która jest ostatnim etapem przed finałem – informuje szkoła.

Teraz Alicja będzie odpowiadać na pytania dotyczące różnych sfer życia, a także z 6 przygotowanych przez siebie lektur z literatury brytyjskiej i amerykańskiej.

 

– Oczywiście życzymy jej awansu do ścisłego finału, choć sam fakt, że spośród prawie 19 tysięcy biorących udział w całej Polsce znalazła się w gronie 500 osób, które awansowały do części ustnej etapu okręgowego, jest jej ogromnym sukcesem – dodaje placówka.

Opiekunem naukowym uczennicy jest Robert Kozakowski.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Martyna
Martyna
14 dni temu

Super, gratulacje

Alina
Alina
14 dni temu
Reply to  Martyna

Super takich uczniów trzeba doceniać, gratulacje dla Alicji i dumnych z córki rodziców

JanJakubJankubowicz
JanJakubJankubowicz
14 dni temu

Pan profesor Robert „Korepetytor 24/7” Kozakowski, to się wogóle nie starzeje. Pracuje ciężko w szkole a jeszcze ciężej po szkole a ząb czasu go jednak oszczędza.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
14 dni temu

No tak. Bo w szkole ma pewnie z 7 tysiaków na łapę… Boli, że chłop chcę dorobić?

KPOsamoZLO
KPOsamoZLO
14 dni temu

Opowiesci z Mchu i paproci o KPO i zoltej cizemce wg z portalu zmianynaziemi   To chyba art. swieza buleczka dla naszego forumowego POkemona Maro-dzieciece marzenia wiejskiego bajeranta z golfem :ile to tracimy, jak to by bylo fajnie ,  „Ten pieniądze z kredytu KPO dostanie kto granat połknie i w ognisku stanie „ „KPO to nie miliardy euro na paletach, które pokazywał Donald Tusk. To drogi kredyt za 160 mld zł Polacy zapłacą od 300 do 500 mld. Dodatkowo koszty obłąkanej unijnej polityki klimatycznej wyniosą, według ekspertów banku PKO, blisko bilion zł do 2030 r. Polacy mają prawo to wiedzieć.” Moze w… Czytaj więcej »

Kazio
Kazio
14 dni temu
Reply to  KPOsamoZLO

Też do przeczytania – List otwarty Ministra Zbigniewa Ziobro do Prezydenta Andrzeja Dudy

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu
Reply to  Kazio

No jasne, minister Zbigniew Zero. Też mi autorytet.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu
Reply to  KPOsamoZLO

Na KPO składają się dotacje oraz pożyczki. Tj zgoda. Tyle że te pożyczki są oprocentowane o połowę mniej niż nasze obecne obligacje.

Po co więc łgać? Kasa leży na stole, trzeba się tylko po nią schylić. Miliardy chociażby na transformację energetyczną, bo mamy bardzo drogi prąd i za chwilę nasze firmy zaczną przegrywać konkurencję.

No ale czego wymagać od gościa który ma łeb sprany lezez TVP?