Akcja „Murem za polskim mundurem” w przasnyskiej „Dwójce” [FOTO]

W miniony piątek, na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu odbyło się podsumowanie akcji „Murem za polskim mundurem”. Uczniowie wykonali dla przasnyskich żołnierzy kilkaset kartek świątecznych

 

W piątek, 17 grudnia Szkołę Podstawową nr 2 w Przasnyszu odwiedzili żołnierze z 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu. Wśród gości był dowódca przasnyskiej jednostki wojskowej płk dypl. Bogusław Postek oraz burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski.

Dzięki obecności żołnierzy, uczniowie mogli poznać ich pracę i porozmawiać na temat wojska. Spotkanie było połączone z podsumowaniem akcji „Murem za polskim mundurem”. Wojskowi otrzymali od uczniów kilkaset własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych

– Jestem dumny z naszej młodzieży i z wielką przyjemnością odwiedzając naszych żołnierzy w okresie świąt Bożego Narodzenia te kartki im przekażę. Serdecznie dziękuję za ogrom udzielanego nam wsparcia. Nie ma ważniejszego wyróżnienia niż świadomość, że nasi mieszkańcy stoją za nami murem i doceniają wysiłek na rzecz bezpieczeństwa Ojczyzny – dziękował płk dypl. Bogusław Postek.

 

Akcja „Murem za polskim mundurem” została zorganizowana na terenie przasnyskiej „Dwójki” przy wsparciu burmistrza. Była ona podziękowaniem dla przasnyskiego wojska za obronę granicy państwa. Podczas piątkowego spotkania dzieci przygotowały dla swoich gości część artystyczną, by w ten sposób móc powiedzieć słowo: Dziękuję!

– Ogrom wsparcia jakie z każdej strony otrzymują żołnierze jest imponujący. Każdy gest motywuje nas do jeszcze bardziej wytężonego działania a dobre słowo jest dla nas motorem napędowym. Serdecznie wszystkim mieszkańcom naszego miasta dziękujemy! – dodaje por. A. Michalski.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Miejsce dzieci nie jest w lesie.

tata
tata
2 lat temu

Tak, dajcie dzieciom karabiny, noże, siekiery itp. Szkoła.

krzysztof
krzysztof
2 lat temu

czmy nad rozlanym mlekiem