Akcja krwiodawstwa dla małego Antosia z Przasnysza – mieszkańcy licznie odpowiedzieli na apel

W ostatni poniedziałek, 8 maja na przasnyskim rynku pojawi się ambulans do poboru krwi. Stała akcja krwiodawstwa tym razem dedykowana była małemu Antosiowi z Przasnysza, który zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną.

 

Krwiobus pojawił się w poniedziałek, 8 maja na Rynku Miejskim. Krew można było oddać w godzinach od 9.00 do 13.00. Stała akcja krwiodawstwa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie tym razem dedykowana była małemu Antosiowi z Przasnysza. Chłopiec zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną.

Mieszkańcy nie zawiedli. Już od rana przy ambulansie ustawiła się kolejka chętnych do podzielenia się krwią. Byli śród nich zarówno stali krwiodawcy, jak i osoby, które odpowiedziały na apel dla chłopca.

 

Przetaczanie krwi lub preparatów krwiopochodnych ma strategiczne znaczenie u chorych na nowotwory, ponieważ jednym z objawów choroby nowotworowej, a jednocześnie następstwem zastosowanego leczenia (chirurgii, chemioterapii lub radioterapii), może być niedokrwistość lub krwotok. Dlatego tak ważne dla pacjentów jest, by stan zapasów krwi był zawsze wysoki.

Przy leczeniu chemioterapią niezbędne jest także przetaczanie płytek krwi. Te z kolei, można oddać w Warszawie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zlokalizowanym przy ulicy Saskiej 63/75 w Warszawie (RCKiK Informacje dla Krwiodawców: poniedziałek, czwartek: 7.00 – 17.00, wtorek, środa, piątek 7.00-14.00, sobota: 7.00 – 13.00; Rejestracja dawców tel. 22 514 60 62/26).

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments