Agnieszka Dziwura z Limes Banku spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Romanach Seborach

W czwartek, 8 lutego Szkołę Podstawową w Romanach Seborach odwiedziła Agnieszka Dziwura, pracownik Limes Banku Spółdzielczego.

 

– Spotkała się z uczniami i przeprowadziła ciekawe lekcje bankowości w dwóch grupach wiekowych 0-IV, V-VIII. Młodsi uczniowie opowiadali o swoich marzeniach, które chcieliby w przyszłości spełnić oszczędzając pieniądze – relacjonuje szkoła.

Podczas lekcji dzieci poznały historię pieniądza.

– Mieli okazję obejrzeć nominały polskich banknotów i wziąć udział w zabawie edukacyjnej pt. „Segregacja przedmiotów na rzeczy ważne i zachcianki”, które możemy sobie kupić za pieniądze, tak aby rozsądnie gospodarować swoim budżetem – dodaje szkoła.

W starszych klasach rozmawiano na temat oszczędzania, historii pieniądza, a także sposobów płatności bezgotówkowej oraz bezpiecznego przechowywania pieniędzy.

– Na koniec uczniowie zagrali w grę interaktywną „Milionerzy”. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za bardzo interesujące lekcje bankowości i oszczędzania oraz za wprowadzenie uczniów w świat codziennych finansów osobistych – dodają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments